• 1
  • 2
  • 3
piątek, 05 kwiecień 2019 13:24

Cudzoziemcy z podrobionymi dokumentami

Napisała
Cudzoziemcy z podrobionymi dokumentami Straż Graniczna

Wczoraj, 4 kwietnia 2019 r. na terenie gminy Płaska funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli auto na austriackich numerach rejestracyjnych.

Kierowcą Volkswagena był obywatel Austrii, z którym podróżowało dwóch obywateli Iranu. Pasażerowie pojazdu do kontroli przedstawili węgierskie dowody osobiste, które odbiegały wzorem od oryginału i wzbudziły podejrzenie funkcjonariuszy co do ich autentyczności. Szczegółowa analiza potwierdziła, że dowody osobiste zostały podrobione na wzór oryginalnych dokumentów. Ponadto podczas dalszych czynności u cudzoziemców ujawniono jeszcze podrobione węgierskie paszporty.

23-letni i 31-letni obywatele Iranu zostali zatrzymani i pozostają w dyspozycji Placówki SG w Płaskiej. Za podrobienie lub przerobienie dokumentu lub używanie takiego dokumentu jako autentycznego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 (art. 270 § 1 kk).

POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot