• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 08 kwiecień 2019 09:15

DKF Kinochłon - „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”

Napisała

W poniedziałek 8 kwietnia o godz. 18:30 w kinie Iskra pokażemy najnowsze dzieło Spike’a Lee pt. „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”. Film, który brawuro – bez nadęcia i patosu, rozrywkowo (wręcz groteskowo), ale i ze smakiem – uderza w najbardziej czuły punkt rasizmu! Na tym seansie na pewno doczekamy się powodów do śmiechu, ale i chwila gorzkiej refleksji nas nie ominie...


Akcja, którą będziemy śledzić na ekranie, toczy się na początku lat siedemdziesiątych w amerykańskim Colorado Springs i opowiada historię (prawdziwego) pierwszego czarnoskórego detektywa w tamtejszym departamencie policji. Ambitny, zdeterminowany gliniarz (w tej roli John David Washington – tak, to syn Danzela) trafia na ogłoszenie o naborze do Ku Klux Klanu i w inwigilacji tej właśnie organizacji widzi swoja szansę na sukces. Jednak z racji koloru skóry nie może prowadzić akcji samodzielnie – jego partnerem w tym karkołomnym zadaniu zostaje funkcjonariusz ukrywający swoje żydowskie pochodzenie, grany przez Adama Drivera. Czarno-biały zespół zabiera się zatem za rozpracowywanie ultraprawicowego, bez wątpienia rasistowskiego, ugrupowania. W jaki sposób i z jakim skutkiem? – sprawdźmy razem w kinie!
„Czarne Bractwo” to smakowita mieszanka historii opartej na faktach (bo Ron Stallworth naprawdę istniał), wspaniałego aktorstwa, brawurowej groteski, wartkich scen akcji i boleśnie aktualnego tematu. A przy tym to funky’owe brzmienie, które będzie kołysać nas w kinowych fotelach...


Film obejrzy i przedyskutuje z nami Radosław Korzycki – publicysta „Gazety Prawnej”, który pracę dziennikarską zaczynał w „Polityce”, potem pracował w „Dzienniku” i „Tygodniku Powszechnym”. Zajmuje się polityką zagraniczną, głównie amerykańską oraz relacjami transatlantyckimi. Autor korespondencji i reportaży z USA. Autor bloga „Stany zapalne” o bieżącej amerykańskiej polityce.
Bądźcie też Wy – serdecznie zapraszamy!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot