• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 08 kwiecień 2019 13:37

Rozpoczął się strajk

Napisał

W szkołach na terenie całego kraju rozpoczął się strajk. Protestują również augustowskie placówki. Jaką formę przybrały protesty tutejszych nauczycieli?

Brak lekcji, flagi związkowe i państwowe umieszczone na budynkach. W szkołach pojawiło się również bardzo mało uczniów, gdyż mieli oni świadomość, że tego dnia nie będą prowadzone zajęcia. Nauczyciele zapowiadają, że protest potrwa tak długo, aż zostaną spełnione ich żądania.

Warto pamiętać również o tym, że jest to strajk w pełni legalny. Został ogłoszony przez związek zawodowy, który wcześniej podjął się mediacji z rządem w tej sprawie. Roszczenia pracowników dotyczą natomiast wyłącznie warunków pracy i wynagrodzenia. Ogłoszenie strajku w placówce musiało być poprzedzone akceptacją większości głosujących w referendum strajkowym.

Przypomnijmy, że decyzja o strajku zapadła na początku 2019 roku. Wówczas to na posiedzeniu Związku Nauczycielstwa Polskiego ustalono, że nauczyciele i inni pracownicy oświaty powinni otrzymać podwyżkę wynagrodzeń o tysiąc złotych.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot