• 1
  • 2
poniedziałek, 08 kwiecień 2019 16:48

Wyremontują trasę Augustów - Białystok

Napisał

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad przymierza się do przebudowania trasy z Augustowa do Białegostoku. Wyremontowany ma zostać odcinek z Suchowoli do Sztabina.

Inwestycja pozostaje dopiero w fazie planowania. Na obecnym etapie powstają dopiero koncepcje tego jak droga będzie wyglądać. Do przetargu stanęło 10 firm, które złożyły propozycje od  1,78 mln. zł., do  4,4 mln zł. zł.

Plany obejmują budowę nowej drogi w przekroju 2+1 (z naprzemiennie występującym dodatkowym pasem do wyprzedzania) oraz obwodnicą Sztabina. Nowa droga będzie przenosiła obciążenie pojazdów o nacisku 11,5 t/oś, przewidziano budowę skrzyżowań z drogami niższej kategorii w poziomie, budowę zatok autobusowych, chodników i odcinków ciągów pieszo-rowerowych. Odcinek ze Sztabina do Suchowoli liczy 13 kilometrów.

Dopiero gdy zostanie opracowana dokumentacja projektowa będzie możliwe ogłoszenie przetargu na budowę trasy. Budowa planowana jest na lata 2023-2025.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek