• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 09 kwiecień 2019 17:59

Zwierzęta padały z głodu

Napisała

Wczoraj (08 kwietnia) po prawie 17 latach zakończyła się gehenna zwierząt w miejscowości Czukty, gmina Kowale Oleckie. W jednym z gospodarstw zwierzęta przebywały w warunkach przypominających obóz koncentracyjny.

Interwencja na "ranczo" odkryła tragiczny los czworonogów. ” Na kilka dni przed przyjazdem kontroli padł roczny źrebak, padł w przedsionku domu, w cierpieniu i męczarniach, po 3-4 dniach padła wysoko źrebna klacz - oba przypadki przez zaniedbanie i zagłodzenie. Może nie byłoby to aż tak drastyczne gdyby nie fakt, że przed utylizacją (zorganizowaną przez gminę i policję, która zabrała truchło na sekcję celem poznania przyczyny upadku). Opiekunka ćwiartowała padlinę celem jej spożywania, do czego oficjalnie i bez żenady publicznie się przyznawała na własnym blogu, twierdząc, że tyle pożywnego mięsa nie ma prawa się marnować, a ona głodować. Dziś znów zostały odebrane zwierzęta w fatalnym stanie, stanie zagłodzenia wskazującym na wielomiesięczne zaniedbania wynikające z lenistwa i niechlujstwa opiekuna ..." opowiada jedna z Pań Fundacji Molosy Adopcyjne.

Powstaje zbiórka na pomoc ocalonym zwierzętom, na ich diagnostykę, leczenie, należyte zabezpieczenie dobrostanu i przygotowanie dokumentacji procesowej do kolejnej sprawy sądowej. Nadmienić tu należy, że Izabela R. ma już jedną sprawę w toku o znęcanie się nad zwierzętami w swoim gospodarstwie, ta będzie kolejną.

Źródło: Fundacja Molosy Adopcyjne

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
DANBUS
Foto Bajka - Fotograf
Foto Bajka - Lustra
Zakład stolarski
Drewno opałowe
Tepete - Auto zastępcze
GENERALI
Weterynarz
Biuro Rachunkowe