• 1
  • 2
wtorek, 09 kwiecień 2019 17:59

Zwierzęta padały z głodu

Napisała

Wczoraj (08 kwietnia) po prawie 17 latach zakończyła się gehenna zwierząt w miejscowości Czukty, gmina Kowale Oleckie. W jednym z gospodarstw zwierzęta przebywały w warunkach przypominających obóz koncentracyjny.

Interwencja na "ranczo" odkryła tragiczny los czworonogów. ” Na kilka dni przed przyjazdem kontroli padł roczny źrebak, padł w przedsionku domu, w cierpieniu i męczarniach, po 3-4 dniach padła wysoko źrebna klacz - oba przypadki przez zaniedbanie i zagłodzenie. Może nie byłoby to aż tak drastyczne gdyby nie fakt, że przed utylizacją (zorganizowaną przez gminę i policję, która zabrała truchło na sekcję celem poznania przyczyny upadku). Opiekunka ćwiartowała padlinę celem jej spożywania, do czego oficjalnie i bez żenady publicznie się przyznawała na własnym blogu, twierdząc, że tyle pożywnego mięsa nie ma prawa się marnować, a ona głodować. Dziś znów zostały odebrane zwierzęta w fatalnym stanie, stanie zagłodzenia wskazującym na wielomiesięczne zaniedbania wynikające z lenistwa i niechlujstwa opiekuna ..." opowiada jedna z Pań Fundacji Molosy Adopcyjne.

Powstaje zbiórka na pomoc ocalonym zwierzętom, na ich diagnostykę, leczenie, należyte zabezpieczenie dobrostanu i przygotowanie dokumentacji procesowej do kolejnej sprawy sądowej. Nadmienić tu należy, że Izabela R. ma już jedną sprawę w toku o znęcanie się nad zwierzętami w swoim gospodarstwie, ta będzie kolejną.

Źródło: Fundacja Molosy Adopcyjne

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.