• 1
  • 2
  • 3
środa, 10 kwiecień 2019 12:17

Dynamiczny weekend

Napisał

Mistrzostwa w futsalu, sztafeta maratońska oraz zawody użyteczno-bojowe. Miniony weekend dla podlaskich Terytorialsów był bardzo dynamiczny.


Pierwsze z zawodów – Mistrzostwa o Puchar Dowódcy WOT w Futsalu - odbyły się 6-7 kwietnia w Ciechanowie. Uczestniczyli w nich najlepsi piłkarze wyłonieni na szczeblu brygadowym.

Dla podlaskich Terytorialsów mistrzostwa nie rozpoczęły się pomyślnie, ponieważ pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Olsztyna. Niemniej jednak kolejne spotkania w większości były już zwycięskie. Ostatecznie drużyna 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęła trzecie miejsce – wygrywając siedem z dziesięciu spotkań. Jednocześnie najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został żołnierz 1PBOT szer. Damian Wojnarowski, wychowanek MOSP Jagiellonia Białystok.

„Rozegraliśmy najwięcej spotkań ze wszystkich drużyn. Mamy mały niedosyt z zajęcia trzeciego miejsca. Za rok jedziemy tam wygrać. Mecze wygrywaliśmy walką i determinacją całego zespołu. Każdy zawodnik zostawił dużo zdrowia na boisku, stąd w dzisiaj każdy czuje się obolały, ale sukces rodzi się w bólu” - podsumowuje kpr. Marcin Korzeniewski, uczestnik mistrzostw.

Kolejnymi zawodami, z udziałem żołnierzy 1PBOT, była sztafeta maratońska zorganizowana podczas DOZ Maraton Łódź 2019 w niedzielę 7 kwietnia. Sztafeta polegała na pokonaniu przez sześciu zawodników jednego z odcinków: 5 km, 10 km, 5 km, 10 km, 5 km i 7,195 km, czyli łącznie 42,195 km.
W końcowej klasyfikacji reprezentacja 1PBOT z czasem 02:35:14 zajęła drugie miejsce na 108 startujących sztafet. Była jednocześnie najszybszą męską sztafetą oraz najszybszą sztafetą WOT.

Wysunięta obecność szkoleniowa 12 Brygady Zmechanizowanej (12BZ) ze Szczecina jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy żołnierzami wojsk operacyjnych a żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Dlatego w niedzielę 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowała zawody użyteczno-bojowe, których celem było wzajemne poznanie swoich możliwości.
W zawodach wystartowały dziewięcioosobowe drużyny: dwie z 12BZ, dwie z 1PBOT (trzon stanowili żołnierze niezawodowi) oraz jedna z 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Ostatecznie podium przypadło zespołom 12BZ oraz 18pr.
Zawody były dla Terytorialsów okazją do nauki współdziałania - jednego z głównych wyzwań w trzecim etapie szkolenia.

Źródło: 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot