• 1
  • 2
środa, 10 kwiecień 2019 14:15

Remontu nie będzie?

Napisał

Wszystko wskazuje na to, że nie doczekamy się długo zapowiadanego remontu ulicy Wojska Polskiego w Augustowie. Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe nie mogą bowiem dojść do porozumienia na temat finansowania inwestycji. Wczoraj (09.04) podczas posiedzenia zarządu powiatu augustowskiego zapadły ustalenia, że miasto ma ostatnią szansę na przyjęcie ich propozycji dotyczącej koncepcji przebudowy ulicy.

Przypomnijmy, że remont kosztować ma 6 milionów złotych. Połowa z tego pochodzi z dofinansowania, kolejne 1,5 miliona to wsparcie na które zdecydował się augustowski ratusz. Resztę środków musiałby pokryć władze powiatu. Dochodzi jeszcze kwestia oświetlenia, które kosztuje 400 tysięcy złotych, a w zamyśle Starostwa Powiatowego w Augustowie również miałoby być finansowane przez miasto.

Natomiast w poniedziałek (08.04) , podczas sesji Rady Miasta, radni po raz kolejny odrzucili propozycję władz powiatowych. Coraz częściej padają stwierdzenia, że środki przeznaczone na remont ulicy należy przeznaczyć na inne inwestycje

Co prawda ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, wszystko jednak prowadzi do tego, że inwestycja na ponad 6 milionów złotych nie dojdzie do skutku. W najbliższych dniach możemy się spodziewać finału sprawy.

1 komentarz

  • Link do komentarza Tomek piątek, 10 maj 2019 19:33 napisane przez Tomek

    Przebudowy nie będzie? W tym Augustowie wszystko widzę jest pod górkę. Jak ma być inwestycja która będzie widoczna dla turystów wiezdzajacych do miasta i na nastepne pokolenia.To nie ma porozumienia w jakieś kwesti. Tak więc inwestycje będą ale przy blokach które się budują. A tu niech świeci szarość. Asfalt położony i to wszysto.Niech ludzie się cieszą bo więcej wizerunku wjazdowego tu nie trzeba.Cóż może w innych wyborach ktoś będzie lepiej zażądał wizerunkiem tego miasta .By mieszkańcy byli dumni z niego.A tu rządzi jakąś muzealność nie nowoczesność. .

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.