• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 11 kwiecień 2019 08:23

RUNMAGEDDON - siła i charakter

Napisała

Trasa dookoła jeziora, przeprawa kajakami, ruiny starego zamku krzyżackiego tak w skrócie wyglądać będzie Festiwal Runmageddonu w Ełku. Już na początku maja, lubiany przez Po-laków ekstremalny bieg z przeszkodami wyląduje na ełckiej plaży i co więcej w ełckich wo-dach.


Wydarzenie w Ełku połączy w sobie ekstremalnej wyzwanie z aktywnym odpoczynkiem i świetną zabawą w miłym towarzystwie. Na ełckiej plaży spotkają osoby, który lubią spędzać wolny czas w niecodzienny sposób. Chętni którzy zdecydują się na start w jednej z 4 formuł Runmageddonu przeżyją prawdziwą przygodę. Staną przed zadaniem pokonania niebagatelnych przeszkód organi-zatora ulokowanych na plaży a niekiedy w wodzie. Ujarzmią żywioł jeziora pokonując je kajakiem. Będą przedostawać się czarnymi rurami wprost do wody, pokonując „Jelita”, skakać z pomostu do jeziora. Pokonają ścianę z opon oraz z łańcuchów. Kilkukrotnie zanurza się w wodzie, gdyż prze-pływać będą pod zacumowanym kajakiem i samochodowymi dętkami.
Pierwszy raz na trasie w Ełku stanie nowa wersja przeszkody Oponeo z tyrolką. Ciekawą potężną konstrukcją będzie 4-metrowy domek ustawiony z dwóch kratownic, po których uczestnicy będą się wspinać, a kibicie bedą mogli pod nią przechodzić i podziwić ich wysiłek.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto zapisze się poprzez stronę: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-elk-01-05-2019. Dla dzieci 4-11 lat dostępna będzie trasa Runmageddon Kids ( 1 km, 10 przeszkód), dla młodzieży 12-15 lat— Junior ( 2 km, 15 przeszkód ). Dorośli i osoby po 16 z osobistą zgodą rodzica będą mogli pobiec w Runmageddon Intro - 3 km i 15 przeszkód oraz Rekrut 6 km i 30 przeszkód. Dla osób po 18 roku życia przygoto-wane będzie wyzwanie pokonania formuły Classic - 12 km i 50 przeszkód oraz Hardcore 21 km i 70 przeszkód. Do udziału w Runmageddonie będzie można zapisać się też na miejscu wydarzenia, w czasie jego trwania.

*Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspan-sję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.
Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić sie-bie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a do-piero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot