• 1
  • 2
  • 3
piątek, 12 kwiecień 2019 09:42

Włamania do domków letniskowych

Napisał

W związku z nasilającymi się w ostatnim okresie kradzieżami mienia i włamaniami do pomieszczeń gospodarczych, piwnicznych oraz domków letniskowych policjanci z sejneńskiej komendy apelują o właściwe zabezpieczenie mienia i czujność sąsiedzką.

Na terenie powiatu sejneńskiego odnotowano wzrost zdarzeń dotyczących kradzieży mienia i włamań do pomieszczeń gospodarczych, piwnicznych oraz domków letniskowych. Do zdarzeń zwykle dochodzi na terenie prywatnych posesji. Przedmiotem kradzieży zazwyczaj padają elektronarzędzia, piły i kosiarki spalinowe, elementy metalowe ogrodzenia, rowery i sprzęt gospodarczy. Sprawcy dokonując kradzieży niejednokrotnie wykorzystują beztroskę właścicieli posesji, w tym brak zabezpieczenia pomieszczeń, czy brak obecności osób na terenie działek letniskowych. Należy pamiętać, że większość kradzieży poprzedzona jest rozpoznaniem terenu przez złodzieja, czy włamywacza. Dlatego bardzo ważne jest niezwłoczne przekazywanie wszelkich informacji o podejrzanych osobach, sytuacjach dzielnicowemu lub dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Sejnach.

W przypadku wystąpienia sytuacji w miejscu zamieszkania, która wzbudza Państwa niepokój, pojawienia się nieznajomego próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiadomo, że nie ma go w domu, podejrzanie zachowującej się osoby w okolicy posesji prosimy o powiadomienie Policji dzwoniąc na numer 87 56 41 612 lub 112.

Źródło: KPP Sejny

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot