• 1
  • 2
  • 3
piątek, 12 kwiecień 2019 12:42

Remont basenu odłożony

Napisał

Zapowiadany od paru miesięcy remont augustowskiego basenu opóźni się. Wszystko przez to, że miasta nie stać na tak duży wydatek.W budżecie miejskim na ten rok zarezerwowane zostało ponad 2 miliony złotych na rozbudowę pływalni. Jak się okazuje jest to zbyt niska kwota. Mirosław Karolczuk, Burmistrz Augustowa przyznał, że koszta znacznie wzrosły. Po ocenie fachowców okazało się, że aby inwestycja doszła do skutku potrzeba ponad 5 milionów złotych.

W tej sytuacji będzie poszukiwany inwestor zewnętrzny. W ocenie Karolczuka jest to jedyny sposób na pozyskanie środków potrzebnych do zrealizowania inwestycji.

Burmistrz zapowiada, że w związku z tym prace rozpoczną się dopiero w następnym roku. Tym samym pieniądze, które były przeznaczone na rozbudowę pływalni zostaną zainwestowane w renowację miejskich ulic.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot