• 1
  • 2
  • 3
  • 4
sobota, 13 kwiecień 2019 20:34

Terytorialsi przysięgali w Tykocinie

Napisała
Terytorialsi przysięgali w Tykocinie fot. Emilia Ostapowicz

Po raz trzeci w tym roku ochotnicy, którzy w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej ukończyli szkolenie podstawowe, wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej. Uroczystość odbyła się dnia 13.04. w Tykocinie, mieście o bogatej historii, w którym m.in. ustanowiony został Order Orła Białego - najstarsze i najwyższe polskie odznaczenie państwowe.


Przysięgę, na sztandar 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, złożyło 75 ochotników z całego województwa. Wśród nowo zaprzysiężonych żołnierzy był też potomek oficera zamordowanego w Katyniu. To symboliczne, ponieważ 13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w liście skierowanym do uczestników uroczystości napisał: „Rozwój Wojsk Obrony Terytorialnej przebiega w bardzo szybkim tempie. Niemal dwa lata temu Wasi koledzy i koleżanki w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie wypowiadali słowa przysięgi, rozpoczynając służbę jako pierwsi Terytorialsi. Przez ten czas nowa formacja rozrosła się i liczy już ponad 19 tysięcy żołnierzy. (...) Gratuluję Wam decyzji o wstąpieniu do 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej”.
Dowódca brygady płk Sławomir Kocanowski w przemówieniu powiedział, że „(...) w Wojskach Obrony Terytorialnej to ludzie są najważniejszym zasobem. Dlatego, tak bardzo cieszę się kiedy nasze szeregi powiększają się o kolejnych mieszkańców województwa podlaskiego (...)”.

PBOT

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
DANBUS
Foto Bajka - Lustra
MIRAD - Bar przy kominku

Najnowsze komentarze