• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 14 kwiecień 2019 18:42

Rewolucja na stacjach diagnostycznych

Napisał

Rząd szykuje zmiany w dotychczasowych przepisach. Mają skończyć się fikcyjne przeglądy aut, które później powodują zagrożenie w ruchu drogowym.

Piotr Woźny, wiceminister przedsiębiorczości i technologii, a także pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze” uważa, że z ulic powinny zniknąć auta nadmiernie zatruwające środowisko, a także te stwarzające zagrożenie poprzez różnorakie usterki.

Trudno nie zgodzić się, że sytuacja w polskich stacjach diagnostycznych jest nie do przyjęcia. Według raportu NIK sprzed dwóch lat, ponad połowa ze skontrolowanych przez NIK stacji wykonywała badania samochodów powierzchownie – w niepełnym zakresie lub urządzeniami, które nie spełniały wymagań. Dużym problemem jest właśnie sprzęt, który często nie jest już w pełni sprawny.

Planowana zmiana miałaby polegać na zmniejszeniu liczby stacji diagnostycznych. Nasycenie rynku jest tak duże, że pomiędzy SKP wywiązała się niezdrowa konkurencja. Dziś rzetelny diagnosta jest omijany szerokim łukiem, a kierowcy szukają stacji, które przymykają oko na niesprawności. NIK wskazuje także na to, że problemem jest także niski poziom wyszkolenia niektórych diagnostów i zbyt łatwy dostęp do tego zawodu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Obejrzyj na YouTube

MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM
Zakład stolarski
Foto Bajka - Lustra
Foto Bajka - Fotograf
Weterynarz
GENERALI
Tepete - Auto zastępcze
Inter Meble
Biuro Rachunkowe