• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 15 kwiecień 2019 10:10

Rozpoczął sie Wielki Tydzień

Napisała
Rozpoczął sie Wielki Tydzień pixabay

Wczoraj (14.04) w Kościele katolickim rozpoczął się Wielki Tydzień. Jego symbolicznym początkiem jest Niedziela Palmowa.

Liturgia Kościoła wspominała tego dnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczyste Msze św. rozpoczynały się od obrzędu poświęcenia palm i procesji do kościoła. W tym dniu Patriarcha otoczony tłumem wiernych wsiadł na osiołka i wjeżdżał na nim do Świętego Miasta. Zgromadzeni witając go z radością ścielili przed nim płaszcze i palmy wołając: „Hosanna Synowi Dawidowemu”.

W polskiej tradycji Niedziela Palmowa zwana była również Kwietną lub Wierzbną. Tradycyjne palmy przygotowywane są z gałązek wierzby, która według Kościoła symbolizuje nieśmiertelność duszy i zmartwychwstanie.

Palmy w Polsce po ich poświęceniu zatyka się za krzyże i obrazy, by strzegły domostwa od nieszczęść i zapewniły błogosławieństwo Boże.
Poniedziałek, wtorek i środa Wielkiego Tygodnia są dniami pojednania z sakramentem. Warto więc udać się do konfesjonału, by oczyścić serce.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Obejrzyj na YouTube

Foto Bajka - Fotograf
Opał klasy PREMIUM
Zakład stolarski
Foto Bajka - Lustra
MIRAD - Bar przy kominku
Biuro Rachunkowe
GENERALI
Weterynarz
Tepete - Auto zastępcze
KA-MIX