• 1
  • 2
wtorek, 16 kwiecień 2019 10:05

Stracił prawo jazdy

Napisała

Policjanci z augustowskiej drogówki wyeliminowali z ruchu pirata drogowego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowca został ukarany 400 złotowym mandatem karnym i otrzymał 10 punktów karnych.

Wczoraj, augustowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w miejscowości Sztabin weryfikowali zgłoszenia nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości. Kilka minut po godzinie 10:00, na ulicy Augustowskiej, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Jeepem. 35-letni mieszkaniec Białegostoku prowadził pojazd z prędkością 103 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h.
Nieodpowiedzialnemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych

KPP

Taekwondo
Gruby Benek