• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 16 kwiecień 2019 11:19

Ósmoklasiści piszą egzaminy

Napisała

W tym roku po raz pierwszy odbywa się egzamin ósmoklasisty. Pomimo trudności spowodowanych strajkiem nauczycieli uczniowie napisali wczoraj (15.04) test z języka polskiego.

W arkuszu egzaminacyjnym z każdego przedmiotu czekają na ucznia zarówno pytania zamknięte jak i otwarte.

Wczorajszy egzamin przypomniał takie lektury jak: Mały Książę, Kamienie na szaniec, oraz inne obowiązkowe dla klas VII i VIII. Uczniowie musieli zmierzyć się z rozprawką, w której odwołując się do lektur rozważali, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem. Drugim wypracowaniem jaki mieli do wyboru było opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wiedzę zdobytą podczas podróży.

Dziś (16.04) od godziny 9:00 trwa egzamin z matematyki, na który uczniowie mają 100 minut. Z kolei jutro (17.04), ósmoklasiści zmierzą się z języki obcym, czas jaki otrzymają na napisanie testu to 90 minut.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot