• 1
  • 2
  • 3
środa, 17 kwiecień 2019 07:54

"Cztery piwka na stół ..."

Napisała

Plaża Bielnik – ławeczki, siłownia, plac zabaw dla najmłodszych i ... grill, przy którym rodzina bądź znajomi mogą spędzić wspólnie czas.

Z możliwości integracji na łonie natury korzystają też coraz częściej grupy obywateli posiadających wspólne pasje polegające na spożywaniu dużych ilości trunków. Zebrania pasjonatów zaczynają się już od wczesnych godzin rannych.

Nie byłoby w tym może i nic złego, gdyby nie wytwarzany przez nich poziom hałasu. Właśnie na te wrzaski, bałagan i pozostawianie śmieci najbardziej narzekają mieszkańcy i pytają nas , czy naprawdę nie można z tym nic zrobić?

Według obecnie obowiązującego prawa, alkohole można spożywać w lokalach oraz innych miejscach wyznaczanych uchwałą rady gminy - najczęściej są to tak zwane ogródki piwne. Pozostałe miejsca (z wyjątkiem prywatnych posesji) należy więc uznawać za przestrzeń publiczną.
Rozwiązanie wydaje się więc proste, systematyczne telefony do miejscowych stróżów prawa powinny ten stan rzeczy zmienić ...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot