• 1
  • 2
  • 3
środa, 17 kwiecień 2019 14:36

Czyj jest pomost przy plaży Bielnik?

Napisał

Prokuratura sprawdza czy augustowski ratusz nie przedstawił w sądzie fałszywych dokumentów w sprawie własności pomostu przy plaży Bielnik.

Przypomnijmy, że sprawa rozpoczęła się blisko 20 lat temu. Wówczas Eugeniusz Ławrynowicz, miejscowy przedsiębiorca, otrzymał materiały budowlane od miasta na budowę pomostu. Prace wykonał za darmo i przez lata opiekował się obiektem.

Po latach pojawiło się pytanie - kto jest faktycznym właścicielem pomostu. W związku z tym, augustowski ratusz zwrócił się do sądu o ustalenie prawa własności.

Co ciekawe, Eugeniusz Ławrynowicz, właściciel mola,  uważa, że w pozwie znalazły się dokumenty, które zostały sfałszowane. Dysponuje on bowiem innymi dowodami przekazania materiałów budowlanych niż te, które zostały przedstawione przez Urząd Miejski.

Władze miasta odnoszą się do tego z dystansem. Jak powiedział w rozmowie z nami Filip Chodkiewicz, ratusz czeka na ustalenia prokuratury i dopiero wówczas podjęte zostaną następne kroki w tej sprawie. "Zależy nam na zakończeniu tej sprawy, która ciągnie się od lat" - dodaje.

Ustalenia prokuratury powinniśmy poznać w najbliższym czasie, wówczas to do sprawy na pewno wrócimy.

Więcej w tej kategorii: « Ukradł alkohol Będą przymrozki »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot