• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 18 kwiecień 2019 14:17

Podziemne kosze w Augustowie

Napisał

Dyskusja na temat problemu przepełnionych koszy na śmieci przewija się w Augustowie od dłuższego czasu. Często można zauważyć, że odpadki walają się wokół przepełnionych pojemników czy innych miejscach. Z rewolucyjną inicjatywą mającą rozwiązać ten problem wyszedł miejski radny, Tomasz Miklas.

Przedstawił on bowiem pomysł zainstalowania w Augustowie... podziemnych koszy na śmieci. Byłyby one znacznie pojemniejsze, a wielkością nie różniłyby się od normalnych - w końcu ich duża część znajdowałby się pod ziemią. Jego zdaniem, dzięki temu, w mieście byłoby znacznie czyściej.

Inne stanowisko przyjmuje natomiast, Leszek Cieślik, radny Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem problem nie leży w koszach na śmieci, a w odpowiedniej obsłudze terenu. Można wprowadzać różne metody, a trzeba po prostu sprzątać i zwiększać tego częstotliwość. - zauważa.

Pomysł, podziemnych koszy, który w teorii wydaje się ciekawym rozwiązaniem wydaje się niestety bardzo drogi w wykonaniu. Inne miasta, które zdecydowały się na takie rozwiązanie zainwestowały w te rozwiązanie ponad milion złotych. Wydaje się to więc rozwiązaniem, na które miasta po prostu nie stać.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Roboty ziemne
Foto Bajka - Lustra
DANBUS
Foto Bajka - Fotograf
Tepete - Auto zastępcze
Biuro Rachunkowe
Drewno opałowe
GENERALI
Weterynarz