• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 18 kwiecień 2019 14:17

Podziemne kosze w Augustowie

Napisał

Dyskusja na temat problemu przepełnionych koszy na śmieci przewija się w Augustowie od dłuższego czasu. Często można zauważyć, że odpadki walają się wokół przepełnionych pojemników czy innych miejscach. Z rewolucyjną inicjatywą mającą rozwiązać ten problem wyszedł miejski radny, Tomasz Miklas.

Przedstawił on bowiem pomysł zainstalowania w Augustowie... podziemnych koszy na śmieci. Byłyby one znacznie pojemniejsze, a wielkością nie różniłyby się od normalnych - w końcu ich duża część znajdowałby się pod ziemią. Jego zdaniem, dzięki temu, w mieście byłoby znacznie czyściej.

Inne stanowisko przyjmuje natomiast, Leszek Cieślik, radny Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem problem nie leży w koszach na śmieci, a w odpowiedniej obsłudze terenu. Można wprowadzać różne metody, a trzeba po prostu sprzątać i zwiększać tego częstotliwość. - zauważa.

Pomysł, podziemnych koszy, który w teorii wydaje się ciekawym rozwiązaniem wydaje się niestety bardzo drogi w wykonaniu. Inne miasta, które zdecydowały się na takie rozwiązanie zainwestowały w te rozwiązanie ponad milion złotych. Wydaje się to więc rozwiązaniem, na które miasta po prostu nie stać.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot