Wydrukuj tę stronę
piątek, 19 kwiecień 2019 11:03

Seria pożarów

Napisała

Do kolejnej serii pożarów doszło w ostatnich dniach w okolicach Augustowa.

 

Zdarzenia rozpoczęły się we wtorek (16.04) w godzinach porannych, kiedy to jednostka Sztabin otrzymała wezwanie do pożaru traw i trzcinowiska we wsi Dębowo. Niestety ograniczony dojazd do płonących traw zmusił strażaków do dostania się w miejsce łódką, którą przywiózł pracownik BPN. Akcja trwała do godziny 12:00.
W akcji uczestniczyły: OSP Sztabin, OSP Mogielnice, OSP Polkowo, JRG Augustów.

Odpoczynek niestety nie trwał długo, gdyż już około 21:00 Druhowie otrzymali drugą dyspozycję. Działania polegały na zbudowaniu trzech linii obrony i dwóch linii zasilających samochód wodą z innych pojazdów, które brały udział w akcji. Stanowisko wodne było zbudowane ze Śluzy Dębowo. Ciecz była podawana bezpośrednio ze Śluzy przez 3 samochody następnie do samochodu, z którego były zbudowane linie gaśnicze. Takie działania spowodowane były z powodu braku dojścia do pożaru. Pożar ugaszono około 23:00.

W akcji brały udział : OSP Sztabin, OSP Jaziewo,OSP Mogielnica, OSP Polkowo , OSP Krasnybór , OSPJaminy i JRG Augustów.
Wczoraj (18.04) o 23:00 doszło do kolejnego pożaru. Strażacy zostali wezwani do płonących łąk i trzcin w miejscowości Jasionowo. Po dwóch godzinach akcji oddziały wróciły do domów, by za 180 minut wstać i jechać ugasić pożar „młodniaka” w miejscowości Łubianka. Poza OSP Sztabin na miejscu działały OSP Jaziewo, OSP Jaminy, OSP Mogilnice oraz JRG Augustów.

Źródło: OSP Sztabin