• 1
  • 2
poniedziałek, 22 kwiecień 2019 07:56

Wysoki mandat za polewanie wodą

Napisał

Lany poniedziałek to tradycja, która w Polsce jest kultywowana od wielu lat. Policja jednak przestrzega - za przesadne polewanie innych wodą można otrzymać bardzo wysoki mandat, a co ciekawe, nawet pójść do więzienia.

 

Jak informują mundurowi tradycja powinna być obchodzona w sposób symboliczny i z umiarem. Nadmierne polewanie się wodą może zostać odebrane jako czyn chuligański za który musimy liczyć się z karą nawet do 500 zł.

Pójdźmy jednak dalej, za oblanie wodą pasażera komunikacji miejskiej, bądź rzucenie balonem pełnym cieczy w stronę samochodu grozić może nawet grzywna do 5000 zł. Jest to klasyfikowane jako nieobyczajny wybryk, który w skrajnych przypadkach grozić może nawet aresztem. Taki czyn może zostać także zakwalifikowany jako przestępstwo polegające na naruszeniu nietykalności cielesnej.
Trzeba też pamiętać o tym, że nadmierne oblanie kogoś wodą może wywołać także szkody materialne, takie jak uszkodzenie telefonu, tabletu, czy ubrania. Osoba pokrzywdzona, w przypadku poniesionych strat może dochodzić odszkodowania na drodze postępowania cywilnego.

Taekwondo
Gruby Benek