• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 22 kwiecień 2019 13:21

Polska stoi autogazem

Napisała

Po polskich drogach jeździ ponad 3 miliony aut zasilanych LPG. Oznacza to, że blisko 14 procent aut ma zainstalowaną instalację gazową.

 

Co prawda, w roku 2018 zanotowano spadek sprzedaży autogazu względem 2017, jednak bez względu na to jesteśmy europejskim liderem wśród krajów z największą liczbą samochodów zasilanych gazem LPG. Największy udział pojazdów napędzanych autogazem zanotowano wśród samochodów z silnikami o pojemnościach od 1,4 do 2.0 l. Wynosił on 15,9 procent.

Aktualnie samochody z instalacją LPG stanowią 13,8 proc. wszystkich zarejestrowanych samochodów osobowych nad Wisłą. Trzeba tu zaznaczyć, że 55,1 proc. to pojazdy benzynowe, a 31,1 proc. to diesle. Tym bardziej widać, że instalacje LPG mają się u nas dobrze, jednak eksperci twierdzą, że bum już mamy za sobą. Według Polskiej Organizacji Gazu Płynnego rynek autogazu znajduje się w fazie nasycenia.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 22 kwiecień 2019 15:02 napisane przez Mieszkaniec

    Powiedźmy w prost w Augustowie od lat panuje zmowa cenowa... Co mnie obchodzą że turyści tyle zapłacą, ja jako mieszkaniec widzę to doskonale, na każdej stacji cena identyczna, czasem plus minus grosz. Tu dawno powinno interweniować UOKIK i NIK, bo jeżeli jest taniej w Białymstoku, Suwałkach, Kalinowie, a u nas jak wszystko drożyzna...

  • Link do komentarza Andrzej poniedziałek, 22 kwiecień 2019 13:44 napisane przez Andrzej

    Gdyby jeszcze ceny na naszych stacjach były porównywalne z innymi miastami w regionie...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot