• 1
  • 2
  • 3
środa, 24 kwiecień 2019 09:22

Multimedialny Atol

Napisała

Usytuowany w centrum miasta budynek od kilkunastu lat budzi skrajne emocje wśród mieszkańców i przyjezdnych. Augustów, miasto kostki brukowej, wyróżnia się szklaną budowlą nijak pasującą do zabytkowych kamieniczek rozlokowanych wokół parku.

 

Z zewnątrz " Atol" przyciąga wzrok przechodniów szklanymi taflami, wewnątrz straszy wodą cieknącą po ścianach. Obecnie jedynie politycy co pewien czas znajdują zastosowanie dla nieużytku wieszając na nim powiększone fizjonomie.

Po wielu latach budynek być może doczeka się odnowy. Urząd Miasta dysponuje obecnie bardzo szczegółową ekspertyzą techniczną uwzględniającą różne opcje : remont, rozbudowę lub przebudowę.

Jednak ekspertyza to jedno , a pieniądze to drugie. Tych ostatnich, jak wiadomo, brakuje.

Szansą byłoby utworzenie w tym miejscu biblioteki multimedialnej (koncepcji zaproponowanej niegdyś przez radnego Tomasza Miklasa) i pozyskanie na ten cel dofinansowania. Inicjatywa została wzięta pod uwagę, dokumentacja projektowa o przyznanie ministerialnej dotacji powinna powstać jeszcze w tym roku.

Radni miejscy uważają natomiast, że ostateczny głos w sprawie przyszłości "Atolu" i jego przeznaczenia powinien należeć do mieszkańców.

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot