• 1
  • 2
środa, 24 kwiecień 2019 19:41

Saharyjski pył nad Augustowem

Napisał

Gigantyczna burza piaskowa daje o sobie znać na terenie całej Europy. Nie ominie również Polski, gdzie wraz z deszczem spadnie na terenie całego kraju. Czym jest saharyjski pył?

 

Piasek z Sahary jest uciążliwy, ponieważ będzie osadzać się m.in. na samochodach czy oknach. Da się we znaki alergikom - kaszel, łzawiące oczy. Początkowo, dziś (24.04), pojawi się na południu Polski, a w ciągu kolejnego dnia może objąć już cały kraj, w tym tereny augustowszczyzny.

Wiatr nad Saharą uniósł tony pyłu, a ten stopniowo przemieścił się nad Europę. Meteorolodzy inforumją, że to bardzo charakterystyczne zjawisko, gdyż niebo przybiera nietypową, żółto-pomarańczową barwę.

1 komentarz

  • Link do komentarza Maciek_z_baraków1997 czwartek, 25 kwiecień 2019 00:32 napisane przez Maciek_z_baraków1997

    Wiatr z sahary jak z filmu mumia. Pamiętam oglądałem ten film z dziewczyną i już wtedy zapowiedziałem jej że kiedyś i u nas takie cuda nadejdą. Z miejsca od razu pozdrawiam niedowiarka Sebe nazwiska nie bede wymieniał, mówiłem ci byku że kiedyś nadejdzie dzień gdzie burze piaskowe bedą chodziły po Polsce. Pozdrawiam także kumpla Bartka trzymaj sie wariacie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek