• 1
 • 2
 • 3
sobota, 27 kwiecień 2019 13:44

Rondo za ciasne dla kierowców

Napisał

Od wielu miesięcy przewija się temat ronda Solidarności w Augustowie. Zdaniem wielu kierowców powinno być ono dwupasmowe, co ułatwiłoby ruch na tym skrzyżowaniu.

 

Do sprawy odniósł się w rozmowie z nami Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa. Jego zdaniem należałoby zmodernizować rondo tak aby ruch się upłynnił.

- Na drogach dojazdowych do tego ronda pojawiają się korki, w sezonie turystycznym jest jeszcze gorzej. Moje argumenty nie trafiają jednak do policji i drogowców. Nie będę ustawał w wysiłkach, postaram się przekonać obie instytucje aby z czasem przyjęły proponowane przeze mnie rozwiązanie - mówi Karolczuk

Przeciwnego zdania są jednak policjanci i drogowcy. To rozwiązanie ich zdaniem doporowadziłoby do większej ilości kolizji. Zdaniem drogowców rondo jest po prostu zbyt ciasne aby mogły po nim jechać dwa auta na raz. Rozwiązanie proponuje włodarz Augustowa, który uważa, że można byłoby pomniejszyć pas zieleni przy rondzie celem poszerzenia jezdni.

- Brakuje półtora metra żeby spełniało to wymogi drogi dwupasmowej, ale jest to możliwe do wykonania w drodze remontu - dodaje włodarz miasta.

3 komentarzy

 • Link do komentarza df wtorek, 30 kwiecień 2019 10:06 napisane przez df

  Kiedyś były dwa pasy i wszyscy się mieścili. Pożniej powiedzieli, że ludzie nie umieja jeździć, dużo kolizji i dlatego zrobili jednopasmowe. Durne tłumaczenie. Jakoś w innych miastach są ronda bardziej skomplikowane i ludzie jeżdżą. Jak już nie chcą zrobić dwupasmowych to przynajmniej niech zrobią prawoskręty.

 • Link do komentarza sprejs niedziela, 28 kwiecień 2019 21:59 napisane przez sprejs

  A może z każdej strony wystarczyło by zrobić pas do skrętu w prawo a z lewej strony jazda prosto i rozwiązałoby to problem korków

 • Link do komentarza Stanisław niedziela, 28 kwiecień 2019 08:33 napisane przez Stanisław

  Ja się nie znam na przepisach, ale może wystarczyłoby pomniejszyć wysepkę i zlikwidować ten "las" na środku, który tylko ogranicza widoczność? Byłoby taniej, niż poszerzać całe rondo. :D
  Miłego dnia! ;)

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot