• 1
 • 2
 • 3
poniedziałek, 29 kwiecień 2019 13:49

Alkohol i papierosy będą droższe

Napisała

Akcyza na papierosy i alkohol w 2020 roku wzrośnie. Podwyżka w wysokości 3% będzie wynikała z zapisów Wieloletniego Planu Finansowania Państwa. Tak więc już niedługo za papierosy zapłacimy około 80 groszy więcej.

 

Wyższa akcyza będzie dotyczyła wszystkich używek - alkoholu etylowego, wina, piwa, wyrobów winiarskich, wyrobów pośrednich, suszu tytoniowego i wyrobów tytoniowych oraz wyrobów nowatorskich.
Na tym zmiany się nie kończą, ewolucji ma ulec także system monitorowania drogowego oraz kolejowego towarów. Dane o przewozach towarów będą kumulowane w celu „dyscyplinowania” podatników.

Podsumowując, na chwilę obecną cena paczki papierosów waha się w granicach 15 zł w zależności od firmy czy nawet miejsca zakupu. Biorąc pod uwagę, że palacz kupuje paczkę dziennie po zsumowaniu wychodzi bez podwyżki około 450 zł miesięcznie, po zmianie będzie trzeba wydać około 480 zł. Na pozór nie jest to duża kwota, ale już dla niektórych będzie stanowiła motywację do rzucenia palenia.

3 komentarzy

 • Link do komentarza marcin wtorek, 30 kwiecień 2019 21:20 napisane przez marcin

  Co ma piernik do wiatraka !!!Po prostu rząd szuka nowego podatku na socjale w tym wypadku chce podnieść akcyzy na alkohol i papierosy i jak zwykle zapłaci za to klient.Polacy piją i palą bo są ku temu przyczyny jakie to proste niesprawiedliwośc jaką mamy w tym kraju gdzie ludzie pracujący zapier...lają i płacą podatki na wałkoni którym się robić nie chce a tylko by łapska po kase z budżetu wyciągali do tego skorumpowani politycy dodający coraz to więcej biurokracji.Po prostu coraz gożej chory kraj się robi nie długo i klasa średnia powie sobie w chu...u to mam nie będę robił raczej tylko dla zabicia czasu nie będzie żadnego rozwoju zostaną tylko korporacje wielkoobszarowe gospodarstwa i ludzie w roli niewolników którzy zrobią co im się każe a nie to co chcą.

 • Link do komentarza Zenek wtorek, 30 kwiecień 2019 17:48 napisane przez Zenek

  JA palę takie po 7,5 więc miesięcznie oszczędzam 225 zł. Dzięki pisowi będę oszczędzał jeszcze więcej.

 • Link do komentarza Bierny palacz poniedziałek, 29 kwiecień 2019 14:30 napisane przez Bierny palacz

  I w sumie dobrze... Rozumiem że życie jest stresujące i większość lubi sobie dymka puścić z tego powodu, ale zrozumcie, że prócz siebie truje inne osoby dookoła, zwłaszcza własne dzieci... sąsiadów i współpracowników... Nikt wam nie broni palić, ale jeżeli nie macie motywacji aby rzucić, to róbcie to na otwartej przestrzeni, z dala od postronnych osób, które nie chcą wdychać waszego "dymka"...

  Abstrahując do alkoholu to też może to będzie jakiś ogranicznik dla nadużywających trunków... Jak ktoś chce wypić od czasu do czasu to zbytnio tego nie odczuje... Jeszcze żeby za bimbrowników się wzięli i będzie gitara...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot