• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 30 kwiecień 2019 13:10

Cztery dni pełne atrakcji, czyli majówka w Augustowie

Napisała

Majówka 2019 w Augustowie obfituje w masę wydarzeń. Kiermasz rękodzieła „Majowe Bąki”, Piknik Kowalski Bractwa Bartnego, występ zespołu „Żuki”, Moriah Woods, koncert „Muzyka Świata – Świat Muzyki”, a także pokaz filmu „Wielka Majówka”- to wszystko oraz szereg innych atrakcji tylko w Augustowie.

 

We wtorek, 30 kwietnia spektakl Teatru Delikates „Przygody Wieśka i Cześka”. Para bohaterów granych przez Marka Deca i Wiktora Malinowskiego pojawia się na scenie ze swoją niezwykłą skrzynią, w której znajduje się cały ich dobytek. To pogodny, wesoły i zgrabny duet. Przygody, które ich spotykają, sprawiają im dużo radości, jednak zawsze pojawia się jakiś kłopot, który trzeba rozwiązać.

W środę, 1 maja odbędzie się kiermasz rękodzieła „Majowe Bąki”. Na Rynku Zygmunta Augusta od godz. 12.00 na mieszkańców Augustowa oraz turystów czekać będą stragany m.in.: ręcznie robionych bibelotów, toreb, maskotek, biżuterii i ceramiki. Ponadto obok kiermaszu już po raz szósty odbędzie się Piknik Kowalski Bractwa Bartne. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną prace rzemieślników niegdyś cenionej, a dziś trochę zapomnianej profesji, jaką jest kowalstwo. Piknik ma na celu przybliżenie tajników pracy kowali szerszej publiczności oraz poznanie historii i pasji współczesnych rzemieślników. W trakcie kiermaszu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Fundacja „Małymi Krokami” zaplanowała masę kolorowych i kreatywnych wiosennych zajęć dla dzieci. W czasie trwania imprezy o godz. 13.00 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Majowe Bąki”. Na tym nie kończą się atrakcje, już o godz. 14.00 ciekawostki o robaczkach i innych żyjątkach dostarczy leśnik Aleksandra Masiejczyk. Natomiast o godzinie 19.00 rozpocznie się koncert zespołu Żuki.

Następnego dnia majówki, 2 maja o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się koncert Moriah Woods - wokalistki z Colorado, która tradycję amerykańskiego folku i country smakowicie doprawia szczyptą rocka alternatywnego. Bilety w cenie 20 zł można nabyć w Miejskim Domu Kultury.

W piątek, 3 maja o godz. 9.45 na Rynku Zygmunta Augusta zaplanowano uroczyste obchody Święta Konstytucji. A o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury pokaz filmu „Wielka Majówka”. Nakręcona w 1981 roku historia to oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o dwóch młodych chłopakach, których beztroska - nie do końca legalna stała się symbolem marzeń PRL-owskiej młodzieży o wyrwaniu się z szarej siermiężnej codzienności komunistycznej Polski. Wstęp bezpłatny.

W sobotę, 4 maja o godz.18.00 rozpocznie się koncert „Muzyka Świata – Świat Muzyki” w wykonaniu Retro Orchestry. Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpi trio w składzie Piotr Kopietz (akordeon, kierownictwo artystyczne), Agnieszka Rogowiecka (flet), Rafał Kozyra (instrumenty perkusyjne). W programie m.in.: W. Szpilman „W małym kinie”, W. Siemionow „Suita bułgarska”, J.S. Bach „Siciliana” z „Sonaty fletowej”, R. Galliano „La valse a'Margaux”, A. Piazzolla „Oblivion”, L. Spence „Nice 'n' Easy”– wstęp wolny.

Ponadto Żegluga Augustowska, flota katamaranów oraz gondoli oferuje liczne rejsy po pięknych jeziorach ziemi augustowskiej. Osobom lubiącym aktywny wypoczynek polecamy:
• przejażdżki rowerowe oraz jazdę konną po wyjątkowo atrakcyjnych przyrodniczo szlakach Puszczy Augustowskiej,
• spacery oraz nording walking deptakami spacerowo-rowerowymi nad jeziorami, kanałami i rzeką Nettą,
• spływy kajakowe niezwykle malowniczymi trasami Kanału Augustowskiego, Rozpudy i Czarnej Hańczy

Te propozycje to idealny plan na rodzinny i aktywny długi weekend.


Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot