• 1
  • 2
  • 3
piątek, 03 maj 2019 14:21

Komunijne trendy

Napisała

W Kościele katolickim miesiąc maj to okres Pierwszych Komunii Świętych. Z każdym rokiem wydarzeniu towarzyszą coraz wystawniejsze przyjęcia i wyszukane prezenty.

 

Jeszcze jakiś czas temu zadowalała książka, zegarek lub rower, dziś oczekiwania są coraz wyższe, a i technologia się zmienia.
Sporą popularnością cieszą się obecnie hulajnogi i deskorolki znacznie ułatwiające dzieciom poruszanie się bez wysiłku z racji wmontowanych silników elektrycznych. Tradycyjne zegarki nie wytrzymują konkurencji z wielofunkcyjnymi smartwatchami. Coraz milej widziana jest też całkiem uproszczona forma prezentu złożona z pliku banknotów w kopercie.
Jednocześnie zauważalny jest spadek osób planujących zakup pamiątek religijnych takich jak krzyżyk, medalik czy Pismo Święte.

Cóż, dożyliśmy czasów w których zarabia się głównie po to, aby móc wciąż nabywać nowe przedmioty i pozbywać się starych bez względu na stopień ich zużycia i funkcjonalność. W takim kontekście mniejsze zainteresowanie dewocjonaliami może mieć swoje plusy - przynajmniej tego segmentu w pełni nie zawłaszczy szaleństwo konsumpcjonizmu ...

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot