• 1
  • 2
  • 3
piątek, 03 maj 2019 17:13

Podlascy terytorialsi uczestniczyli w zawodach

Napisał

Podlascy Terytorialsi ukończyli ekstremalnie trudne zawody sekcji rozpoznawczych Recconaissance Course 2019 na Litwie. Jak sami przyznają, walczyli wbrew wszystkiemu, a była to wymagająca walka ze zmęczeniem i wycieńczeniem podczas niezwykle wymagających konkurencji.

 

Żołnierze z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej jako jedyna drużyna OT z zagranicy. Podlascy Terytorialsi byli jedyną drużyną zagraniczną uformowaną z żołnierzy OT. Z Łotwy i Estonii przyjechały sekcje wyłonione w Wojsk Lądowych. Z Łotwy rywalizowały sekcje rozpoznawcze z KASP.

W zawodach wystartowało 15 sekcji czteroosobych, jednak ukończyło je tylko 9. Drużynę 1PBOT tworzyli: ppor. Michał Jesionowski (dowódca sekcji), ppor. Patryk Szczodruch, plut. Andrzej Gajewski, szer. Damian Wiszniewski – żołnierze z 12 blp.

Największym wyzwaniem podczas zawodów – według dowódcy sekcji, ppor. Michała Jesionowskiego, był marsz z pełnym obciążeniem dzień-noc na 101 km. Wycieńczała temperatura, która sięgała nawet 30-35 stopni Celsjusza oraz mała ilość wody do picia - 5 litrów na 4 osoby, co 12 godzin.

Poziom zawodów Recconaissance Course 2019, jak przyznaje ppor. Michał Jesionowski, był bardzo wysoki:
Organizator zawodów porównał poziom zawodów do selekcji do wojsk specjalnych. Rywalizacja trwała non stop przez 32 godziny. Wystartowaliśmy o godz. 2:50 w sobotę (27.04), skończyliśmy o godz. 11:00 w niedzielę (28.04). Zmagaliśmy się w dziesięciu wymagających konkurencjach, m.in.: marsz na orientację na dystansie 30 km, strzelanie w zespołach np. strzelec wyborowy i obserwator, zapamiętywanie sylwetek twarzy i sprzętu wojskowego podczas walki oraz ataku psa, tor przeszkód w jeziorze i błocie itd.  Głównym wyzwaniem i motywacją, które określiliśmy w naszej sekcji podczas trwania zawodów, było po prostu ukończenie rywalizacji niezależnie od tego, co się wydarzy. Udało się, a była to podobno najtrudniejsza edycja w historii tych zawodów. Za rok chciałbym pojechać raz jeszcze. Jeśli znowu nas zaproszą, będziemy z pewnością wcześniej trenować marsz z obciążeniem w różnych warunkach pogodowych, żeby przygotować się jeszcze lepiej.

Źródło: 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej

Więcej w tej kategorii: « Komunijne trendy Zderzenie trzech aut »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot