• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 06 maj 2019 18:27

Koncern tytoniowy chce kupić działki

Napisał

Firma British American Tobacco planuje zakup kolejnych działek pod inwestycje. Przekonują, że jest to świetny interes dla miasta, gdyż dzięki temu mogą powstać kolejne miejsca pracy.

 

Zakup ziemi nie jest jednak prosty. Jak wyjaśniał podczas ostatniej sesji Rady Miasta Krzysztof Andruszkiewicz, przedstawiciel BAT-u jest to skomplikowany proces.

"Taka możliwość jest tylko w kilku przypadkach, w tym podyktowanym ważnym względem społeczno-gospodarczym, który nie narusza interesu skarbu państwa. A w naszym mniemaniu jest to ważny interes społeczno-gospodarczy dla miasta, dla regionu, dla Polski."

Firma prosi więc różne o wsparcie działań prowadzących do kupna 4-hektarowej działki. Niedawno sprawę tę poparły Powiatowa Rada Rynku Pracy oraz Rada Miejska Augustowa.

Starania o zakup nowej działki trwają od ponad roku. Firma zapowiada, że jeśli się to uda do ponad 2 tysięcy zatrudnionych osób dołączą kolejne. Decyzję w tej sprawie powinniśmy poznać w niedalekiej przyszłości.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot