• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 07 maj 2019 21:30

Bezrobocie w powiecie augustowskim

Napisała

Polacy za granicą charakteryzują się wielką pracowitością i zaangażowaniem w zadania, które zostały im powierzone, pracodawcy bardzo ich cenią jako pracowników. Dotyczy to jednak osób, które podjęły decyzję o emigracji, wśród pozostających w kraju bywa z tym różnie.

 

Wielu mieszkańców powiatu w wieku produkcyjnym jest nieaktywnych zawodowo i nie podejmuje żadnych działań w celu znalezienia zatrudnienia. Jak wynika ze statystyk i analiz Urzędu Pracy w Augustowie, stopa bezrobocia w roku 2018 wahała się od 1978 osób w miesiącu czerwcu do 2152 w styczniu. Duży odsetek tych osób obejmuje kobiety mieszkające na wsi.
Okazuje się jednak, że większość bezrobotnych decyduje się na pracę w „szarej strefie”. Być może do takiego stanu rzeczy przyczynia się między innymi to, że praca w Polsce jest stosunkowo boleśnie opodatkowana. Statystyczny Polak pracuje około pół roku, by opłacić wszystkie podatki, dopiero pozostałe miesiące umożliwiają generowanie zysków wyłącznie dla siebie. Jeśli doda się do tego korzyści płynące z opieki socjalnej oferowanej przez państwo, wnioski nasuwają się same - dla części mieszkańców powiatu podjęcie legalnej pracy jest , mówiąc wprost, nieopłacalne ...

1 komentarz

  • Link do komentarza Pit środa, 08 maj 2019 21:32 napisane przez Pit

    To jest cyrk żeby pracownik otrzymywał 2500zl gdzie jego pracodawca musi oddać do urzędu 4200zl. Złodziejstwo w żywe oczy. Tylko po to by swiniom z rządu drugie brody z obrzarstwa rosły.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Videozoo - Kurier
MIRAD - Bar przy kominku
Drewno opałowe
KA-MIX
Weterynarz
DrewSot