• 1
  • 2
  • 3
środa, 08 maj 2019 09:26

Dziś matura z języka angielskiego

Napisał

Dziś (08.05) trzeci dzień maturalnych zmagań. O godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin dojrzałości z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

 

Przypomnijmy, że język obcy na poziomie podstawowym uczniowie zdają na egzaminie pisemnym obowiązkowo - tak jak język polski i matematykę. Chętni mogą zdawać te przedmioty także na poziomie rozszerzonym. Muszą też obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu do wyboru na poziomie rozszerzonym. Chętni mogą przystąpić jeszcze do maksymalnie pięciu egzaminów z przedmiotów do wyboru.

Wszyscy maturzyści muszą też przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych mają obowiązkowe także egzaminy pisemne i ustne z języka narodowego.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot