• 1
  • 2
  • 3
piątek, 10 maj 2019 12:48

Przeprowadzka dopiero w 2020 roku

Napisał

Na początku lutego rozpoczął się remont dawnego gimnazjum przy ulicy Młyńskiej w Augustowie. Wszystko po to, aby po zakończeniu prac swoje biura miał tam Urząd Miejski. Z najświeższych informacji wynika, że remont zakończy się na początku 2020 roku.

 

Obecnie ratusz mieści się przy rondzie Marconiego, ale jak twierdzą władze miasta nie ma w nim odpowiednio dużo miejsca, aby pomieścić wszystkie wydziały. W związku z tym, jeszcze za poprzedniej kadencji zaplanowano remont gimnazjum przy ulicy Młyńskiej, do którego przeniosą się urzędnicy. Prace podzielono na dwa etapy. W pierwszym, obecnie trwającym, wykonywane są prace ogólnobudowlane. Drugi natomiast stanowi problem, gdyż według włodarzy na etapie przetargu niefortunnie została wyłączona spora część prac, bez której cała inwestycja nie zostanie zakończona. Odbędzie się więc kolejny przetarg mający na celu wyłonienie wykonawcy następnego etapu. Będzie on dotyczył robót wewnętrznych wykończeniowych, montażu windy, budowy 100 miejsc postojowych dla samochodów osobowych i 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych, a także oświetlenia zewnętrznego.

Całość inwestycji wyceniana jest na blisko 11 milionów złotych. Część z tych wydatków zostanie pokryta z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot