• 1
  • 2
  • 3
sobota, 11 maj 2019 17:44

"Stumetrówa" będzie przejezdna latem?

Napisane przez KK

W wakacje południowo-wschodnia część Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie ma zostać zamknięta dla ruchu pojazdów. Wszystko po to ,aby zwiększyć bezpieczeństwo na odcinku gdzie latem znajdują się kawiarenki czy ogródki piwne.

 

Innego zdania jest część mieszkańców Augustowa, która na ostatniej miejskiej komisji skarg, wniosków i petycji wniosła o pozostawienie ulicy przejezdnej. Argumentem było między innymi to, że przebywający w tym miejscu zakłócają porządek publiczny. Autorzy wniosku chcą także, aby na "stumetrówkę" powrócił przystanek komunikacji miejskiej. Takie rozwiązanie bardziej przydałoby się odwiedzającym miasto turystom.

Zdaniem Jolanty Roszkowskiej, zastępcy przewodniczącego komisji, problem jest wyolbrzymiony. Zauważa ona, że w każdym szanującym się mieście turystycznym jest miejsce gdzie można usiąść, wypić piwo czy zjeść posiłek. Dzięki temu rozwijają się miejscowi przedsiębiorcy.

Niebawem mamy poznać oficjalną decyzję dotyczącą tego, jak będzie wyglądała popularna "stumetrówa" w te wakacje.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot