Wydrukuj tę stronę
niedziela, 12 maj 2019 09:26

Terytorialsi na szkoleniach

Napisał

W ten weekend na terenie dwunastu województw szkoli się ponad 7 tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Wśród nich prawie 10% stanowią żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Około 350 podlaskich Terytorialsów 11 i 12 maja uczestniczy w szkoleniach rotacyjnych. W ten weekend żołnierze odbywają je na dwóch etapach: indywidualnym (Terytorialsi podczas pierwszego roku służby) i specjalistycznym (w trakcie drugiego roku służby).

Oprócz tego prawie 300 żołnierzy z Białegostoku wyjechało dziś na szkolenie zintegrowane realizowane na poligonie w Nowej Dębie na Podkarpaciu. Dla części Terytorialsów jest to pierwsze takie szkolenie. Natomiast najstarsi stażem służby żołnierze przejdą egzaminy, które podsumowują dwuletni okres szkolenia. Od czerwca – jako jedni z pierwszych w WOT -rozpoczną trzeci, ostatni etap szkolenia.
Zarówno jedni, jak i drudzy będą szkolić się pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy w optymalny sposób chcą wykorzystać zalety szkolenia na obiekcie poligonowym.

Źródło:1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej