• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 13 maj 2019 16:53

Kalendarz wydarzeń w sezonie 2019 w Augustowie

Napisała

Znamy już kalendarz imprez w sezonie letnim w Augustowie. Czeka nas kilka miesięcy pełnych pozytywnej rozrywki, koncertów oraz zawodów sportowych. Już dziś sprawdźcie jakie atrakcje zostały przygotowane na nadchodzący sezon wakacyjny.

 

Najważniejszym wydarzeniem w maju są obchody Dni Augustowa. W dniach 23 – 25 maja niezabraknie pozytywnych dźwięków, rywalizacji sportowej oraz okazji do śmiechu.

Czerwiec rozpoczniemy świętując wspólnie Dzień Dziecka oraz Marszem dla Życia i Rodziny. Co roku w czerwcu odbywa się również zlot motocyklistów. W trakcie Augustowskich Motonocy odbędzie się parada motocykli oraz liczne koncerty w miasteczku zlotowym. Muzyczno-filmowe doznania zapewni Kinogranie – przegląd filmów o tematyce muzycznej. Podczas Nocy Świętojańskiej, 23 czerwca będziemy wspólnie pleść wianki na błoniach nad rzeką Nettą. W czerwcu odbędą się liczne imprezy sportowe tj. Garmin Iron Triathlon, Maraton Kresowy „W królewskim mieście”, Baltic Cup / Water and Snow i Puchar Miasta Augustowa – zawody klubowe w narciarstwie wodnym za motorówką.

W pierwszej połowie lipca zaplanowano Targi Agro Eko Turystyczne – Polska Smakuje. W dniu
12 lipca na deskach amfiteatru miejskiego zagra Sztywny Pal Azji oraz Chłopcy z Placu Broni. Tradycyjnie w drugiej połowie lipca przez 4 dni bluesowe dźwięki rozbrzmiewać będą podczas Augustowskiego Blues Maratonu. W lipcu sportowych emocji dostarczą Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance i Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych Lotto Netta Cup – Memoriał Zygmunta Kowalika.

Podczas pierwszego sierpniowego weekendu odbędzie się kiermasz rękodzieła – Augustynki. Artystyczne wrażenia dostarczą występy zespołów folklorystycznych podczas festiwalu „Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów”. Natomiast miłośników nietypowych konstrukcji zaciekawią XXIV Mistrzostwa Polski w Augustowie w Pływaniu Na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok, zakończone koncertem Ani Dąbrowskiej. W dniach 10 – 12 sierpnia na Rynku Zygmunta Augusta zagoszczą grupy teatralne w ramach III Augustowskiego Ulicznego GO-Teatru. Natomiast
w dniach 15 – 18 sierpnia podczas AugustOFF Live Festival będziemy mieli okazję posłuchać niebanalnych dźwięków takich zespołów jak Dezerter, Kruk czy The Dumplings. W sierpniu odbędzie się również Camerata Augustoviana oraz Balladowe Nocki Nad Neckiem.

A to tylko nie liczne z wielu propozycji przygotowanych przez Augustowskie Placówki Kultury oraz lokalne organizacje i stowarzyszenia.


UM Augustów

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 13 maj 2019 21:30 napisane przez Mieszkaniec

    Wow!!Ale atrakcje hehe .Cóż trzeba coś kombinować by turyści trochę kasy zostawili remont chodnikow na Wojska Polskiego?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot