• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 13 maj 2019 16:53

Kalendarz wydarzeń w sezonie 2019 w Augustowie

Napisała

Znamy już kalendarz imprez w sezonie letnim w Augustowie. Czeka nas kilka miesięcy pełnych pozytywnej rozrywki, koncertów oraz zawodów sportowych. Już dziś sprawdźcie jakie atrakcje zostały przygotowane na nadchodzący sezon wakacyjny.

 

Najważniejszym wydarzeniem w maju są obchody Dni Augustowa. W dniach 23 – 25 maja niezabraknie pozytywnych dźwięków, rywalizacji sportowej oraz okazji do śmiechu.

Czerwiec rozpoczniemy świętując wspólnie Dzień Dziecka oraz Marszem dla Życia i Rodziny. Co roku w czerwcu odbywa się również zlot motocyklistów. W trakcie Augustowskich Motonocy odbędzie się parada motocykli oraz liczne koncerty w miasteczku zlotowym. Muzyczno-filmowe doznania zapewni Kinogranie – przegląd filmów o tematyce muzycznej. Podczas Nocy Świętojańskiej, 23 czerwca będziemy wspólnie pleść wianki na błoniach nad rzeką Nettą. W czerwcu odbędą się liczne imprezy sportowe tj. Garmin Iron Triathlon, Maraton Kresowy „W królewskim mieście”, Baltic Cup / Water and Snow i Puchar Miasta Augustowa – zawody klubowe w narciarstwie wodnym za motorówką.

W pierwszej połowie lipca zaplanowano Targi Agro Eko Turystyczne – Polska Smakuje. W dniu
12 lipca na deskach amfiteatru miejskiego zagra Sztywny Pal Azji oraz Chłopcy z Placu Broni. Tradycyjnie w drugiej połowie lipca przez 4 dni bluesowe dźwięki rozbrzmiewać będą podczas Augustowskiego Blues Maratonu. W lipcu sportowych emocji dostarczą Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance i Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych Lotto Netta Cup – Memoriał Zygmunta Kowalika.

Podczas pierwszego sierpniowego weekendu odbędzie się kiermasz rękodzieła – Augustynki. Artystyczne wrażenia dostarczą występy zespołów folklorystycznych podczas festiwalu „Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów”. Natomiast miłośników nietypowych konstrukcji zaciekawią XXIV Mistrzostwa Polski w Augustowie w Pływaniu Na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok, zakończone koncertem Ani Dąbrowskiej. W dniach 10 – 12 sierpnia na Rynku Zygmunta Augusta zagoszczą grupy teatralne w ramach III Augustowskiego Ulicznego GO-Teatru. Natomiast
w dniach 15 – 18 sierpnia podczas AugustOFF Live Festival będziemy mieli okazję posłuchać niebanalnych dźwięków takich zespołów jak Dezerter, Kruk czy The Dumplings. W sierpniu odbędzie się również Camerata Augustoviana oraz Balladowe Nocki Nad Neckiem.

A to tylko nie liczne z wielu propozycji przygotowanych przez Augustowskie Placówki Kultury oraz lokalne organizacje i stowarzyszenia.


UM Augustów

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 13 maj 2019 21:30 napisane przez Mieszkaniec

    Wow!!Ale atrakcje hehe .Cóż trzeba coś kombinować by turyści trochę kasy zostawili remont chodnikow na Wojska Polskiego?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
DANBUS
Opał klasy PREMIUM
MIRAD - Bar przy kominku
August
Biuro Rachunkowe
GENERALI
Drewno opałowe
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz