• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 13 maj 2019 20:14

Kłopotliwe mostki

Napisał

Temat modernizacji mostków na północno – wschodnim brzegu rzeki Netty ciągnie się od już wielu lat. Niepełnosprawni czy rodzice z małymi dziećmi w wózkach mają notoryczny problem z poruszaniem się po tym terenie. Czy kiedykolwiek ta kwestia zostanie rozwiązana?

 

Augustów jest miastem przede wszystkim turystycznym - co rusz powstają nowe ścieżki rowerowe czy krajobrazowe. Zwiedzający Augustów wcześniej czy później trafiają jednak na mostki przy ośrodkach położonych nad Nettą. Do tego imprezy sportowe, rekreacyjne i kulturalne często organizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki co jeszcze potęguje komunikacyjny kłopot.

O zdanie zapytaliśmy mieszkańców Augustowa. Ci zgodnie podkreślają, że infrastruktura wymaga pilnego remontu.

"Te mosty są odkąd pamiętam. Jako osoba starsza mam już problem aby spokojnie po nich przejść, a jednocześnie czuć się bezpiecznie. Nie mówiąc już o osobach niepełnosprawnych, które po prostu nie mają możliwości przedostania się na drugą stronę" - to tylko jeden z głosów jaki usłyszeliśmy na ten temat.

Spróbowaliśmy się w tej sprawie skontaktować się z władzami miasta, jednak nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Oby nie była to zapowiedź tego, że nadrzeczne mostki nie tylko sprawiają kłopot spacerowiczom, ale stają się ponadto "kłopotliwym" tematem...

 

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot