• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 13 maj 2019 20:14

Kłopotliwe mostki

Napisał

Temat modernizacji mostków na północno – wschodnim brzegu rzeki Netty ciągnie się od już wielu lat. Niepełnosprawni czy rodzice z małymi dziećmi w wózkach mają notoryczny problem z poruszaniem się po tym terenie. Czy kiedykolwiek ta kwestia zostanie rozwiązana?

 

Augustów jest miastem przede wszystkim turystycznym - co rusz powstają nowe ścieżki rowerowe czy krajobrazowe. Zwiedzający Augustów wcześniej czy później trafiają jednak na mostki przy ośrodkach położonych nad Nettą. Do tego imprezy sportowe, rekreacyjne i kulturalne często organizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki co jeszcze potęguje komunikacyjny kłopot.

O zdanie zapytaliśmy mieszkańców Augustowa. Ci zgodnie podkreślają, że infrastruktura wymaga pilnego remontu.

"Te mosty są odkąd pamiętam. Jako osoba starsza mam już problem aby spokojnie po nich przejść, a jednocześnie czuć się bezpiecznie. Nie mówiąc już o osobach niepełnosprawnych, które po prostu nie mają możliwości przedostania się na drugą stronę" - to tylko jeden z głosów jaki usłyszeliśmy na ten temat.

Spróbowaliśmy się w tej sprawie skontaktować się z władzami miasta, jednak nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Oby nie była to zapowiedź tego, że nadrzeczne mostki nie tylko sprawiają kłopot spacerowiczom, ale stają się ponadto "kłopotliwym" tematem...

 

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
DANBUS
MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM
Agro
Tepete - Auto zastępcze
Biuro Rachunkowe
GENERALI
Drewno opałowe
Weterynarz