• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 14 maj 2019 11:07

Pościg za motocyklistą

Napisał
Pościg za motocyklistą KPP Sejny

Pierwsze promienie słońca powodują, że kierowcy czują się pewniej za kółkiem swoich pojazdów. Nadmierna prędkość oraz bardzo często alkohol – to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

 

Sejneńscy policjanci podczas codziennych służb prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa. Sprawdzają stan trzeźwość kierowców i prędkość jazdy. Zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów czy sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących przepisy ruchu drogowego. Od początku maja na drogach powiatu sejneńskiego niektórzy kierowcy poczuli się „lajtowo”. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie 27– letni motocyklista kierujący yamahą, który we Frąckach przekroczył dopuszczalną prędkość. Niestety nie zatrzymał się do kontroli drogowej i pomimo wyraźnie wydawanych sygnałów do zatrzymania, kontynuował jazdę. Policyjny pościg zakończył się sukcesem, wtedy też okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd. Teraz odpowie nie tylko za wykroczenie, ale też za przestępstwa. Pewnie za kółkiem poczuł się też 27 – letni mieszkaniec gminy Krasnopol. Kierując audi w Maćkowej Rudzie również zignorował wydawane przez funkcjonariuszy sygnały nakazujące zatrzymanie i chcąc uniknąć kontroli kontynuował jazdę. Na drodze gruntowej stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała, ale okazało się, że prowadził pojazd na tzw. podwójnym gazie. Przed sądem będzie odpowiadał za przestępstwa, nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

Źródło: KPP Sejny

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot