• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 14 maj 2019 14:00

Nowe auta dla Straży Granicznej

Napisał
Nowe auta dla Straży Granicznej POSG

Wczoraj (13.05) w komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński, w obecności kadry kierowniczej, uroczyście przekazał 113 samochodów osobowych funkcjonariuszom.

 

Podlaski Odział SG wzbogacił się o 14 nowych pojazdów:
4- Toyota Auris – 1,6 l; 132 KM; silnik benzynowy; napęd 4x2
5- Skoda Octavia RS – 1,9 l; 245 KM; silnik benzynowy; napęd 4x2;
5- Ford Custom – 1,9 l; 175 KM; silnik diesel; napęd 4x2;

Samochody patrolowe nieoznakowane, uprzywilejowane, Toyota Auris i Skoda Octavia RS będą wykorzystywane do szybkiego przemieszczania się patroli Straży Granicznej w celu podjęcia skutecznej reakcji na zagrożenia związane z naruszeniem przepisów o ochronie granicy państwowej i przeciwdziałaniem nielegalnej migracji, jak również do ochrony lądowych, morskich i lotniczych przejść granicznych.

Mikrobusy Ford Custom, nieoznakowane, uprzywilejowane wykorzystywane będą przez pododdziały odwodowe i specjalne Straży Granicznej, zapewnią realizowanie zadań wymagających szybkiej i skutecznej reakcji w celu przeciwdziałania próbom naruszenia porządku publicznego, doraźnego wsparcia granicznych jednostek organizacyjnych.

Zakup sfinansowano między innymi ze środków przyznanych w ramach "Programu Modernizacji Policji, SG, PSP i SOP w latach 2017-2020".

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
DANBUS
Foto Bajka - Lustra
August
MIRAD - Bar przy kominku
Weterynarz
Tepete - Auto zastępcze
Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe
GENERALI