• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 14 maj 2019 14:00

Nowe auta dla Straży Granicznej

Napisał
Nowe auta dla Straży Granicznej POSG

Wczoraj (13.05) w komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński, w obecności kadry kierowniczej, uroczyście przekazał 113 samochodów osobowych funkcjonariuszom.

 

Podlaski Odział SG wzbogacił się o 14 nowych pojazdów:
4- Toyota Auris – 1,6 l; 132 KM; silnik benzynowy; napęd 4x2
5- Skoda Octavia RS – 1,9 l; 245 KM; silnik benzynowy; napęd 4x2;
5- Ford Custom – 1,9 l; 175 KM; silnik diesel; napęd 4x2;

Samochody patrolowe nieoznakowane, uprzywilejowane, Toyota Auris i Skoda Octavia RS będą wykorzystywane do szybkiego przemieszczania się patroli Straży Granicznej w celu podjęcia skutecznej reakcji na zagrożenia związane z naruszeniem przepisów o ochronie granicy państwowej i przeciwdziałaniem nielegalnej migracji, jak również do ochrony lądowych, morskich i lotniczych przejść granicznych.

Mikrobusy Ford Custom, nieoznakowane, uprzywilejowane wykorzystywane będą przez pododdziały odwodowe i specjalne Straży Granicznej, zapewnią realizowanie zadań wymagających szybkiej i skutecznej reakcji w celu przeciwdziałania próbom naruszenia porządku publicznego, doraźnego wsparcia granicznych jednostek organizacyjnych.

Zakup sfinansowano między innymi ze środków przyznanych w ramach "Programu Modernizacji Policji, SG, PSP i SOP w latach 2017-2020".

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot