• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 15 maj 2019 17:59

Przedszkolanki dostały zaległe pieniądze

Napisane przez KK

Ponad 60 tysięcy złotych trafiło w ręce augustowskich nauczycieli edukacji przedszkolnej. Wszystko w związku z ponadwymiarowymi godzinami w jakich pracowały. O wypłatę zaległych wynagrodzeń nauczycielki walczyły przez kilkanaście miesięcy.

 

Sprawa dotyczyła dotyczyła porannych i popołudniowych dyżurów pełnionych poza godzinami pracy. Poprzednie władze miasta były zdania, że odbywało się to w ramach opłaconych już obowiązków. Innego zdania były nauczycielki, które twierdziły, że to godziny nadliczbowe. Rację w tej sprawie przyznało im zarówno Kuratorium Oświaty, jak i Ministerstwo Edukacji. Decyzję argumentowano tym, że godziny opiekuńcze nie mogą być traktowane wybiórczo, powinien być to inny czas pracy nauczyciela.

Władze miasta zmieniły również organizację pracy w przedszkolu, tym samym zlikwidowały problemy z kolejnymi godzinami ponadwymiarowymi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DANBUS
McDonald's
Foto Bajka - Lustra
Foto Bajka - Fotograf
Zakład stolarski
Tepete - Auto zastępcze
Biuro Rachunkowe
Drewno opałowe
Weterynarz
GENERALI