• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 15 maj 2019 17:59

Przedszkolanki dostały zaległe pieniądze

Napisane przez KK

Ponad 60 tysięcy złotych trafiło w ręce augustowskich nauczycieli edukacji przedszkolnej. Wszystko w związku z ponadwymiarowymi godzinami w jakich pracowały. O wypłatę zaległych wynagrodzeń nauczycielki walczyły przez kilkanaście miesięcy.

 

Sprawa dotyczyła dotyczyła porannych i popołudniowych dyżurów pełnionych poza godzinami pracy. Poprzednie władze miasta były zdania, że odbywało się to w ramach opłaconych już obowiązków. Innego zdania były nauczycielki, które twierdziły, że to godziny nadliczbowe. Rację w tej sprawie przyznało im zarówno Kuratorium Oświaty, jak i Ministerstwo Edukacji. Decyzję argumentowano tym, że godziny opiekuńcze nie mogą być traktowane wybiórczo, powinien być to inny czas pracy nauczyciela.

Władze miasta zmieniły również organizację pracy w przedszkolu, tym samym zlikwidowały problemy z kolejnymi godzinami ponadwymiarowymi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Foto Bajka - Lustra
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Opał klasy PREMIUM
Drewno opałowe
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
Biuro Rachunkowe
GENERALI