• 1
  • 2
środa, 15 maj 2019 19:05

Zmiany w przedszkolach

Napisała

Zbliżający się okres wakacji przyniesie wielu pracującym rodzicom trudności w zapewnieniu opieki nad swoimi pociechami. W tym roku będzie to nieco łatwiejsze z racji powołania większej ilości dyżurów w placówkach przedszkolnych.

 

Rodzic, który chce zapisać dziecko powinien udać się osobiście do przedszkola, które pełni dyżur w danym miesiącu i dostarczyć kartę zgłoszeniową z wypełnionymi danymi. Zmianą, która ma zdyscyplinować rodziców, będzie wniesienie opłaty z góry w przedszkolu pełniącym dyżur.

„W związku z tym, że dzieci będą przyprowadzane z obszaru całego miasta podjęto decyzję, aby przyjmować opłatę z góry. Głównie sprawił to ograniczony kontakt z rodzicami po zakończeniu dyżuru danego przedszkola. W ten sposób uniknie się zadłużeń z tytułu braku uiszczenia opłaty” mówi Anita Szostak - kierownik Wydziału Edukacji i Sportu w Augustowie.

Takie rozwiązanie zwiększy też pewność dyrekcji w stosunku do złożonych deklaracji uczęszczania dziecka do przedszkola i pozwoli rozdysponować urlopy innym nauczycielom.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek