• 1
  • 2
środa, 15 maj 2019 19:28

Walczyli o udział w Olimpiadzie

Napisał

W Jedwabnie o prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która jest Mistrzostwami Polski w Boksie dla zawodników do 16 roku życia rywalizowali najlepsi kadeci z województw Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego.

 

Podopieczny Sztorm Augustów, Maksymilian Żywna, podtrzymał dobrą passę, nie przegrał w tym roku jeszcze żadnej walki, a mamy za sobą mistrzostwa regionu, makroregionu i dobrze obsadzony turniej w Warszawie. Wywalczył tym samym kwalifikację do Mistrzostw Polski i swoją wartość będzie mógł potwierdzić w ringu pod koniec maja w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Inny z zawodników, Kacper Leszczyński, również zaprezentował się z dobrej strony. W półfinale pokonał przed czasem zawodnika ze Szczytna. Niestety, w finale, musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego pięściarza ze Świątek. Kacper zebrał doświadczenie i dobre recenzje obserwatorów, co bardzo cieszy, gdyż jest to perspektywiczny 15-letni sportowiec.

O komentarz na temat zawodów poprosiliśmy Piotra Rułkowskigo, trenera augustowskich bokserów:

"Jestem zadowolony ze sposobu w jaki zaprezentowali się moi wychowankowie. Korzystając z okazji chciałbym podziękować za pomoc w organizacji startu Mirosławowi Leszczyńskiego i Burmistrzowi Miasta Augustów, Panu Mirosławowi Karolczukowi. W tym roku otrzymaliśmy wsparcie z Urzędu Miasta w wysokości 6000 zł i przekłada się to na wyniki w aktualnym sezonie startowym."

Taekwondo
Gruby Benek