• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 15 maj 2019 19:28

Walczyli o udział w Olimpiadzie

Napisał

W Jedwabnie o prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która jest Mistrzostwami Polski w Boksie dla zawodników do 16 roku życia rywalizowali najlepsi kadeci z województw Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego.

 

Podopieczny Sztorm Augustów, Maksymilian Żywna, podtrzymał dobrą passę, nie przegrał w tym roku jeszcze żadnej walki, a mamy za sobą mistrzostwa regionu, makroregionu i dobrze obsadzony turniej w Warszawie. Wywalczył tym samym kwalifikację do Mistrzostw Polski i swoją wartość będzie mógł potwierdzić w ringu pod koniec maja w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Inny z zawodników, Kacper Leszczyński, również zaprezentował się z dobrej strony. W półfinale pokonał przed czasem zawodnika ze Szczytna. Niestety, w finale, musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego pięściarza ze Świątek. Kacper zebrał doświadczenie i dobre recenzje obserwatorów, co bardzo cieszy, gdyż jest to perspektywiczny 15-letni sportowiec.

O komentarz na temat zawodów poprosiliśmy Piotra Rułkowskigo, trenera augustowskich bokserów:

"Jestem zadowolony ze sposobu w jaki zaprezentowali się moi wychowankowie. Korzystając z okazji chciałbym podziękować za pomoc w organizacji startu Mirosławowi Leszczyńskiego i Burmistrzowi Miasta Augustów, Panu Mirosławowi Karolczukowi. W tym roku otrzymaliśmy wsparcie z Urzędu Miasta w wysokości 6000 zł i przekłada się to na wyniki w aktualnym sezonie startowym."

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DANBUS
McDonald's
August
Foto Bajka - Lustra
Zakład stolarski
Biuro Rachunkowe
Weterynarz
Drewno opałowe
GENERALI
Tepete - Auto zastępcze