• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 16 maj 2019 09:25

Święto Straży Granicznej

Napisała

Dziś (16.05)  Straż Graniczna obchodzi swoje święto. W tym roku przypada 28 rocznica powołania formacji.

 

Straż Graniczna jest jednolitą, umundurowaną i uzbrojoną jednostką przeznaczoną do ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego oraz zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji.
Podlaski Oddział Straży Granicznej im. gen. dyw. Henryka Minkiewicza z siedzibą w Białymstoku jest jednym z dziewięciu oddziałów funkcjonujących w strukturze organizacyjnej Straży Granicznej.
Obecnie w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej jest 16 placówek Straży Granicznej: 3 na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej (w Rutce - Tartak, Sejnach oraz Augustowie) oraz 13 na granicy zewnętrznej, w tym: 7 placówek bez przejść granicznych (w Lipsku, Nowym Dworze, Szudziałowie, Krynkach, Michałowie, Dubiczach Cerkiewnych i Mielniku) oraz 6 placówek z przejściami granicznymi (w Płaskiej, Kuźnicy, Bobrownikach, Narewce, Białowieży i Czeremsze).

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej pełni służbę blisko 2000 funkcjonariuszy, a zatrudnionych jest około 300 pracowników.
Cały czas trwa nabór do służby w Straży Granicznej. W 2019 roku Podlaski OSG planuje przyjąć jeszcze blisko 50 nowych funkcjonariuszy.

POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Agro
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Lustra
DANBUS
Biuro Rachunkowe
Weterynarz
Drewno opałowe
GENERALI
Tepete - Auto zastępcze