• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 16 maj 2019 14:03

Nowy oddział będzie stał pusty

Napisał

Przed paroma dniami w Augustowie z pompą otworzono nowy oddział dla osób przewlekle chorych. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie on stał pusty...

 

Winna jest umowa zawarta z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nie przewiduje ona zwięszenia funduszy placówki na dodatkowe łóżka. Na chwilę obecną porozumienia nie ma i nowo wybudowane miejsca pozostaną puste.

Z informacji, które uzyskaliśmy w NFZ w Białymstoku wynika, że nie ma szans na nowy kontrakt dla augustowskiej placówki. Obecna umowa obowiązuje do końca czerwca 2022 i nie ma mowy o renegocjacji warunków.

O zdanie na ten tamat zapytaliśmy Krystynę Wilczewską , dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej. Jak wyjaśnia, zostanie zrobione wszystko, by nowe miejsca mogły być użytkowane:

"Zapotrzebowanie na nasze usługi jest bardzo duże w związku z czym mamy nadzieję, że NFZ przychyli się do naszego wniosku o poszerzenie funduszy na nowe łóżka. Rozmowy na ten temat trwają już od wielu lat i miejmy nadzieję, że tamat niedługo zostanie zakończony."

Rozbudowa augustowskiego hospicjum kosztowała ponad 3 miliony złotych. Oddział powiększył się o 23 łóżka w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym i 5 w hospicjum stacjonarnym. Finał sprawy mamy poznać na początku lipca, wówczas okaże się czy Narodowy Fundusz Zdrowia znajdzie pieniądze na finansowanie dodatkowych miejsc.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot