• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 16 maj 2019 14:03

Nowy oddział będzie stał pusty

Napisał

Przed paroma dniami w Augustowie z pompą otworzono nowy oddział dla osób przewlekle chorych. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie on stał pusty...

 

Winna jest umowa zawarta z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nie przewiduje ona zwięszenia funduszy placówki na dodatkowe łóżka. Na chwilę obecną porozumienia nie ma i nowo wybudowane miejsca pozostaną puste.

Z informacji, które uzyskaliśmy w NFZ w Białymstoku wynika, że nie ma szans na nowy kontrakt dla augustowskiej placówki. Obecna umowa obowiązuje do końca czerwca 2022 i nie ma mowy o renegocjacji warunków.

O zdanie na ten tamat zapytaliśmy Krystynę Wilczewską , dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej. Jak wyjaśnia, zostanie zrobione wszystko, by nowe miejsca mogły być użytkowane:

"Zapotrzebowanie na nasze usługi jest bardzo duże w związku z czym mamy nadzieję, że NFZ przychyli się do naszego wniosku o poszerzenie funduszy na nowe łóżka. Rozmowy na ten temat trwają już od wielu lat i miejmy nadzieję, że tamat niedługo zostanie zakończony."

Rozbudowa augustowskiego hospicjum kosztowała ponad 3 miliony złotych. Oddział powiększył się o 23 łóżka w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym i 5 w hospicjum stacjonarnym. Finał sprawy mamy poznać na początku lipca, wówczas okaże się czy Narodowy Fundusz Zdrowia znajdzie pieniądze na finansowanie dodatkowych miejsc.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Foto Bajka - Fotograf
Roboty ziemne
Foto Bajka - Lustra
Opał klasy PREMIUM
Tepete - Auto zastępcze
GENERALI
Weterynarz
Biuro Rachunkowe
Drewno opałowe