• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 16 maj 2019 18:29

Zmarł Eugeniusz Simson

Napisała

Nie żyje wieloletni wójt Gminy Augustów - Eugeniusz Franciszek Simson. Zmarł 15 maja, miał 78 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Koszarach.

 

Eugeniusz Simson był wójtem gminy w latach 1990-2002, zainicjował tworzenie szkolnych izb pamięci. Trzy lata temu został wyróżniony Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego za aktywizowanie środowiska wiejskiego oraz szerzenie postaw patriotycznych. Na przełomie wieków dzięki jego działaniom powstało Muzeum Armii Krajowej w Janówce. Jako wieloletni prezes oddziału i jeden z założycieli Związku Sybiraków aktywnie działał na rzecz tego środowiska.

Ciało wystawione zostanie 17 maja o godzinie 14:00 w domu pogrzebowym przy ul. Raginisa. Wyprowadzenie odbędzie się w sobotę o godzinie 9:45, Msza Święta za zmarłego odprawiona zostanie o godzinie 10:00.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
DANBUS
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Fotograf
Foto Bajka - Lustra
Weterynarz
Tepete - Auto zastępcze
Biuro Rachunkowe
Drewno opałowe
GENERALI