• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 16 maj 2019 20:09

Nikt nie chce ulicy Mazurskiej

Napisane przez KK

Odcinek drogi krajowej przebiegający przez ulicę Mazurską w Augustowie stał się przedmiotem sporu pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a Urzędem Miasta. Żaden z organów nie chce wziąć odpowiedzialności za remont tego fragmentu drogi.

 

Drogowcy chcą przekazać miastu ulicę Mazurską, ponieważ od 2014 roku równolegle do niej biegnie obwodnica Augustowa. Radni miejscy uważają natomiast, że przejęcie ulicy przez miasto będzie możliwe dopiero wówczas, gdy zostanie wykonany jej remont. Chcą też, aby Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zbudowała przy okazji chodnik i ścieżkę rowerową.

Sprawa ulicy ciągnie się już od kilku lat. Ostatnio powróciła, gdyż wkrótce planuje się budowę zjazdów do powstających w tej okolicy sklepów i firm. Pojawił się jednak problem z pozwoleniami na budowę.

Pytanie, kto wykona prace inwestycyjne na ponad dwukilometrowym odcinku pozostaje więc otwarte. Chętnych niestety, nie widać...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot