• 1
  • 2
  • 3
piątek, 17 maj 2019 14:00

Pijany Ukrainiec prowadził ciężarówkę

Napisał
Pijany Ukrainiec prowadził ciężarówkę KPP Augustów

Augustowscy policjanci zatrzymali 35-letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości. Sprawca trafił w ręce mundurowych, dzięki właściwej postawie jednego z mieszkańców, który widząc pojazd poruszający się całą szerokością jezdni zaalarmował funkcjonariuszy.

 

Augustowscy policjanci reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że drogami naszego miasta i powiatu porusza się kierowca po alkoholu. Tym razem o takich przypuszczeniach mundurowi zostali powiadomieni wczoraj, około godziny 20. Zgłaszający widząc pojazd ciężarowy poruszający się całą szerokością jezdni, nie zawahał się, aby powiadomić augustowską „drogówkę”. Już po chwili funkcjonariusze namierzyli na krajowej "ósemce" podejrzany pojazd, którego następnie zatrzymali do kontroli. Okazało się, że kierowcą volvo był 35-letni obywatel Ukrainy. Policjanci od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, trafił do policyjnego aresztu, a pojazd został odholowany. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla nich nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot