• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 19 maj 2019 19:16

Zamkną "Żabki" w niedzielę?

Napisał

Rząd planuje zaostrzyć przepisy dotyczące handlu w niedzielę. Obecne są ich zdaniem nieszczelne i pozwalają na oszustwa w tej kwestii.

 

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS wróci do prac nad zaostrzeniem przepisów dotyczących zakazu handlu w niedziele. Chodzi przede wszystkim o tzw. "lex Żabka". Na czym to polega?

Otóż, celem tzw. "lex Żabka" jest zlikwidowanie zjawiska otwierania sklepów spożywczych w niedziele. Popularna sieć sklepów korzysta bowiem z ustawowych zapisów, które przewidziane są dla placówek pocztowych. Do rządu napływają sygnały wskazujące, że coraz więcej innych sklepów korzysta z tej luki w prawie.

Ponadto, nowelizacja ustawy ma określić kim jest najbliższa rodzina właściciela sklepu. Obecne przepisy nie definiują tego dokładnie. Dzięki temu będzie można określić, kto może stać za ladą sklepu w niedzielę i święta.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Del piątek, 18 październik 2019 19:57 napisane przez Del

    Żabki muszą zamknąć i nałożyć kary.

  • Link do komentarza Maciej czwartek, 10 październik 2019 09:56 napisane przez Maciej

    Koniecznie zamknąć żabki to jawne oszustwo .

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
Opał klasy PREMIUM