• 1
 • 2
 • 3
poniedziałek, 20 maj 2019 21:18

Nowe rondo w Augustowie

Napisała

Jest już niemal pewne, że powstanie nowe rondo, które połączy ulicę Henryka Sienkiewicza, Hożą i Rybacką.

 

„Na ten moment jeśli chodzi o samo rondo to jesteśmy w 100% przygotowani do przeprowadzenia tej inwestycji, natomiast oprócz tego ronda chcielibyśmy jeszcze przebudować pozostały odcinek ulicy Rybackiej od ronda do ulicy Kilińskiego”- poinformowała Kierownik Wydziału Inwestycji - Magdalena Sokołowska.

Remont ulicy Rybackiej podczas posiedzenia komisji Rozwoju Rady Miejskiej w Augustowie wywołał poruszenie wśród radnych. Wrażliwą kwestią okazały się parkingi dla osób przyjeżdżających na błonia. Za ograniczeniem miejsc postojowych przy ulicy Rybackiej w perspektywie wykorzystania dużego parkingu przy ratuszu optował zastępca burmistrza - Filip Chodkiewicz, zostawiając jednak głos w tej sprawie radnym. Sami radni po dyskusji przychylili się do możliwości parkowania na ulicy Rybackiej.

Już wkrótce władze miasta otrzymają decyzję o dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych budowy nowego ronda i remontu ulicy Rybackiej. Przewidywany koszt inwestycji to 3,5 mln złotych.

3 komentarzy

 • Link do komentarza lowca idiotow poniedziałek, 03 czerwiec 2019 10:22 napisane przez lowca idiotow

  gorszego miejsca na rondo nie mozna sobie wyobrazic, co za "genjusz" to wymyslil?? co zburza by rondo postawic? dom na rogu czy skate park? a moze wcisna je pomiedzy, by dzieciaki ze skate parku wpadaly pod samochody?

 • Link do komentarza dfeferf wtorek, 28 maj 2019 13:35 napisane przez dfeferf

  Znalazłabym 10 lepszych miejsc w Augustowie na rondo niż tam! Komu to się opłaca?

 • Link do komentarza Luk wtorek, 21 maj 2019 23:47 napisane przez Luk

  Po co? Inwestycja bez jakiegokolwiek sensu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot