• 1
 • 2
 • 3
 • 4
poniedziałek, 20 maj 2019 21:18

Nowe rondo w Augustowie

Napisała

Jest już niemal pewne, że powstanie nowe rondo, które połączy ulicę Henryka Sienkiewicza, Hożą i Rybacką.

 

„Na ten moment jeśli chodzi o samo rondo to jesteśmy w 100% przygotowani do przeprowadzenia tej inwestycji, natomiast oprócz tego ronda chcielibyśmy jeszcze przebudować pozostały odcinek ulicy Rybackiej od ronda do ulicy Kilińskiego”- poinformowała Kierownik Wydziału Inwestycji - Magdalena Sokołowska.

Remont ulicy Rybackiej podczas posiedzenia komisji Rozwoju Rady Miejskiej w Augustowie wywołał poruszenie wśród radnych. Wrażliwą kwestią okazały się parkingi dla osób przyjeżdżających na błonia. Za ograniczeniem miejsc postojowych przy ulicy Rybackiej w perspektywie wykorzystania dużego parkingu przy ratuszu optował zastępca burmistrza - Filip Chodkiewicz, zostawiając jednak głos w tej sprawie radnym. Sami radni po dyskusji przychylili się do możliwości parkowania na ulicy Rybackiej.

Już wkrótce władze miasta otrzymają decyzję o dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych budowy nowego ronda i remontu ulicy Rybackiej. Przewidywany koszt inwestycji to 3,5 mln złotych.

3 komentarzy

 • Link do komentarza lowca idiotow poniedziałek, 03 czerwiec 2019 10:22 napisane przez lowca idiotow

  gorszego miejsca na rondo nie mozna sobie wyobrazic, co za "genjusz" to wymyslil?? co zburza by rondo postawic? dom na rogu czy skate park? a moze wcisna je pomiedzy, by dzieciaki ze skate parku wpadaly pod samochody?

 • Link do komentarza dfeferf wtorek, 28 maj 2019 13:35 napisane przez dfeferf

  Znalazłabym 10 lepszych miejsc w Augustowie na rondo niż tam! Komu to się opłaca?

 • Link do komentarza Luk wtorek, 21 maj 2019 23:47 napisane przez Luk

  Po co? Inwestycja bez jakiegokolwiek sensu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Agro
Foto Bajka - Lustra
MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM
Drewno opałowe
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
Biuro Rachunkowe
GENERALI