• 1
 • 2
 • 3
wtorek, 21 maj 2019 17:45

Motocykliści nie unikną opłat parkingowych?

Napisała

To ostatni rok, kiedy można będzie bezpłatnie parkować auta i motocykle w centrum Augustowa.

 

Taki stan rzeczy nie napawa optymizmem tych mieszkańców, którzy w systemie pobierania opłat pokładali nadzieje na łatwiejszą możliwość znalezienia wolnego miejsca do zaparkowania. Według urzędników, procedury wdrożenia płatnej strefy są długotrwałe (250 - 300 dni), dlatego zmian w tej kwestii możemy spodziewać się dopiero w następnym roku.

Podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Rady Miejskiej w Augustowie przedstawiono pierwszy projekt dotyczący miejsc płatnych. Po wniosku formalnym, złożonym przez radnego Adama Sieńko, zdjęto ten punkt z debaty. Radny uzasadnił wniosek tym, że projekt radni otrzymali w zasadzie wraz z rozpoczęciem obrad i nie sposób za tą przyczyną wnieść jakichkolwiek uwag bez starannego zapoznania się z projektem.

Mimo tego zdążyło pojawić się kilka uwag dotyczących planowanej strefy. Jedną ze zmian zaproponowała radna Izabela Piasecka, czyli wprowadzenie płatnego parkowania również dla jednośladów. „Nie zgadzam się z tym, żeby pojazdy jednośladowe, silnikowe, miały możliwość bezpłatnego parkowania. Dlatego, że w tej chwili jest cała masa motocykli jeżdżących, bo jest to bardzo modne (…) one normalnie zajmują pełne miejsce (...)– powiedziała radna.

Trudności z wprowadzeniem takiego rozwiązania widzi z kolei Urząd, sugerując problem z umieszczeniem paragonu przez motocyklistę. W autach pozostawiany jest za szybą, w widocznym miejscu. Niestety w motocyklach jest to niemożliwe. Kwit może bowiem zostać skradziony lub ulec zniszczeniu ze względu na warunki pogodowe.

Urząd Miasta o opinię w sprawie wniosku radnej Piaseckiej zwrócił się do Zarządu Powiatu.

4 komentarzy

 • Link do komentarza dosyć postkomuny poniedziałek, 27 maj 2019 08:04 napisane przez dosyć postkomuny

  Pani Izabeli już podziękujemy. Odlot, jak cała ta formacja
  Aby tylko coś powiedzieć i zaistnieć
  Z takim podejściem radni z PO, SLD i innych lewackich grup więcej się do rady nie dostaną

 • Link do komentarza Wuj środa, 22 maj 2019 19:36 napisane przez Wuj

  Jak zwykle odleciała

 • Link do komentarza bau środa, 22 maj 2019 17:01 napisane przez bau

  Pani P. nie tylko w tym temacie, jak typowy Polak- "nie znam się to się wypowiem",

 • Link do komentarza Motocyklista wtorek, 21 maj 2019 21:27 napisane przez Motocyklista

  Pani Piasecka-widać,że nie ma pojęcia o motocyklach,perspektywie z motocykla na otoczenie,ze sposobu życia jakim jest jazda na motocyklu.To nie moda a wybór..Niech Pani radna wnioskuje w takim razie o miejsca parkingowe dla jednosladów odpowiednio mniejsze-w sam raz na 1 motocykl.I to wszędzie tam gdzie sa parkingi-jest miejsce dla niepełnosprawnych-ma byc i na motocykl. I nie jeden,ale kila-naście miejsc.Do tego odpowiednio zadaszone by można było włożyć kwitek,który by nie zamókł.Odpowiednio zabezpieczne-przed kradzieżą.Wtedy zapłacę.Niech Pani już zaczyna te inwestycje.Acha-nie chce mieszać tematu-ale za ten kwiatek podziekuję wam w najblizszych wyborach.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot