• 1
 • 2
 • 3
 • 4
wtorek, 21 maj 2019 17:45

Motocykliści nie unikną opłat parkingowych?

Napisała

To ostatni rok, kiedy można będzie bezpłatnie parkować auta i motocykle w centrum Augustowa.

 

Taki stan rzeczy nie napawa optymizmem tych mieszkańców, którzy w systemie pobierania opłat pokładali nadzieje na łatwiejszą możliwość znalezienia wolnego miejsca do zaparkowania. Według urzędników, procedury wdrożenia płatnej strefy są długotrwałe (250 - 300 dni), dlatego zmian w tej kwestii możemy spodziewać się dopiero w następnym roku.

Podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Rady Miejskiej w Augustowie przedstawiono pierwszy projekt dotyczący miejsc płatnych. Po wniosku formalnym, złożonym przez radnego Adama Sieńko, zdjęto ten punkt z debaty. Radny uzasadnił wniosek tym, że projekt radni otrzymali w zasadzie wraz z rozpoczęciem obrad i nie sposób za tą przyczyną wnieść jakichkolwiek uwag bez starannego zapoznania się z projektem.

Mimo tego zdążyło pojawić się kilka uwag dotyczących planowanej strefy. Jedną ze zmian zaproponowała radna Izabela Piasecka, czyli wprowadzenie płatnego parkowania również dla jednośladów. „Nie zgadzam się z tym, żeby pojazdy jednośladowe, silnikowe, miały możliwość bezpłatnego parkowania. Dlatego, że w tej chwili jest cała masa motocykli jeżdżących, bo jest to bardzo modne (…) one normalnie zajmują pełne miejsce (...)– powiedziała radna.

Trudności z wprowadzeniem takiego rozwiązania widzi z kolei Urząd, sugerując problem z umieszczeniem paragonu przez motocyklistę. W autach pozostawiany jest za szybą, w widocznym miejscu. Niestety w motocyklach jest to niemożliwe. Kwit może bowiem zostać skradziony lub ulec zniszczeniu ze względu na warunki pogodowe.

Urząd Miasta o opinię w sprawie wniosku radnej Piaseckiej zwrócił się do Zarządu Powiatu.

4 komentarzy

 • Link do komentarza dosyć postkomuny poniedziałek, 27 maj 2019 08:04 napisane przez dosyć postkomuny

  Pani Izabeli już podziękujemy. Odlot, jak cała ta formacja
  Aby tylko coś powiedzieć i zaistnieć
  Z takim podejściem radni z PO, SLD i innych lewackich grup więcej się do rady nie dostaną

 • Link do komentarza Wuj środa, 22 maj 2019 19:36 napisane przez Wuj

  Jak zwykle odleciała

 • Link do komentarza bau środa, 22 maj 2019 17:01 napisane przez bau

  Pani P. nie tylko w tym temacie, jak typowy Polak- "nie znam się to się wypowiem",

 • Link do komentarza Motocyklista wtorek, 21 maj 2019 21:27 napisane przez Motocyklista

  Pani Piasecka-widać,że nie ma pojęcia o motocyklach,perspektywie z motocykla na otoczenie,ze sposobu życia jakim jest jazda na motocyklu.To nie moda a wybór..Niech Pani radna wnioskuje w takim razie o miejsca parkingowe dla jednosladów odpowiednio mniejsze-w sam raz na 1 motocykl.I to wszędzie tam gdzie sa parkingi-jest miejsce dla niepełnosprawnych-ma byc i na motocykl. I nie jeden,ale kila-naście miejsc.Do tego odpowiednio zadaszone by można było włożyć kwitek,który by nie zamókł.Odpowiednio zabezpieczne-przed kradzieżą.Wtedy zapłacę.Niech Pani już zaczyna te inwestycje.Acha-nie chce mieszać tematu-ale za ten kwiatek podziekuję wam w najblizszych wyborach.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Roboty ziemne
DANBUS
Opał klasy PREMIUM
MIRAD - Bar przy kominku
Drewno opałowe
GENERALI
Biuro Rachunkowe
Weterynarz
Tepete - Auto zastępcze