• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 21 maj 2019 21:00

Chcą ratować życie

Napisał
Chcą ratować życie Foto Bajka/Michał Żabliński

Katarzyna Raczkowska, augustowska radna, powołała zespół, którego celem będzie zakup defibrylatorów AED – urządzeń do ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

 

Augustowska Drużna AED zrzesza wszystkich chętnych, którym zależy na pomocy innym ludziom. Docelowo defibrylatory, które mają być zakupione, zostaną umieszczone w ogólnodostępnych miejscach. Statystycznie, powszechnie dostępny sprzęt medyczny zwiększa szansę przeżycia w razie nagłego wypadku aż o 75 procent.

Drużyna prowadzić będzie zbiórki pieniężne, pojawi się także możliwość pomocy w inny sposób niż finansowy. Każdy może się zgłosić i wyrazić np. chęć montażu sprzętu ratunkowego przy swoim domu. Ponadto, inicjatorzy akcji zapowiadają, że odbędą się szkolenia instruktażowe w jaki sposób korzystać z defibrylatorów.

1 komentarz

  • Link do komentarza heartbeat wtorek, 21 maj 2019 22:03 napisane przez heartbeat

    Brawo za pomysł Pani Radnej! Tylko czemu tego nie sfinansuje NFZ ? Tak powinno być normalnie,prawda,a nie żebranina i walka o normalność...z dobrowolnych składek społeczeństwa. Gdzi idą te pieniądze na ubezpieczenie zdrowotne? Bardzo bym chciał by szły własnie też w takie inicjatywy..

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot