• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 21 maj 2019 21:00

Chcą ratować życie

Napisał
Chcą ratować życie Foto Bajka/Michał Żabliński

Katarzyna Raczkowska, augustowska radna, powołała zespół, którego celem będzie zakup defibrylatorów AED – urządzeń do ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

 

Augustowska Drużna AED zrzesza wszystkich chętnych, którym zależy na pomocy innym ludziom. Docelowo defibrylatory, które mają być zakupione, zostaną umieszczone w ogólnodostępnych miejscach. Statystycznie, powszechnie dostępny sprzęt medyczny zwiększa szansę przeżycia w razie nagłego wypadku aż o 75 procent.

Drużyna prowadzić będzie zbiórki pieniężne, pojawi się także możliwość pomocy w inny sposób niż finansowy. Każdy może się zgłosić i wyrazić np. chęć montażu sprzętu ratunkowego przy swoim domu. Ponadto, inicjatorzy akcji zapowiadają, że odbędą się szkolenia instruktażowe w jaki sposób korzystać z defibrylatorów.

1 komentarz

  • Link do komentarza heartbeat wtorek, 21 maj 2019 22:03 napisane przez heartbeat

    Brawo za pomysł Pani Radnej! Tylko czemu tego nie sfinansuje NFZ ? Tak powinno być normalnie,prawda,a nie żebranina i walka o normalność...z dobrowolnych składek społeczeństwa. Gdzi idą te pieniądze na ubezpieczenie zdrowotne? Bardzo bym chciał by szły własnie też w takie inicjatywy..

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Lustra
MIRAD - Bar przy kominku
Agro
GENERALI
Tepete - Auto zastępcze
Drewno opałowe
Weterynarz
Biuro Rachunkowe